ES un Āfrikas valstu līderi sola kopīgi risināt migrācijas problēmu

Francijas galvaspilsētā Parīzē notikušajās sarunās vairāku ietekmīgu Eiropas un Āfrikas valstu līderi panākuši sākotnējo vienošanos par patvēruma meklētāju nometņu izveidošanu Āfrikā.

Itālijas premjerministrs Paolo Džentiljoni arī uzsvēra nepieciešamību kopīgām pūlēm risināt migrācijas krīzi: “Vairāku pēdējo mēnešu un nedēļu laikā mums kopīgi ir izdevies gūt labus rezultātus centrālās Vidusjūras maršrutā, taču tie ir sākotnējie rezultāti, kas jāattīsta.  Un tām jābūt visu Eiropas valstu saistībām, jo migrācija nav atsevišķu valstu problēma.  Svarīgi, ka četras valstis un Eiropas Komisija  apliecināja apņemšanos, ka tam jābūt visas Eiropas pienākumam.”

Septiņu valstu un valdību vadītāji, tostarp Vācijas kanclere Angela Merkele, Francijas prezidents Emanuels Makrons, kā arī Spānijas un Itālijas premjerministri Mariano Rahojs un arī Paulo Džentiloni parakstīja dokumentu par patvēruma meklētāju izvietošanu Āfrikas teritorijā. Tādējādi cer atturēt daudzus imigrantus doties bīstamajā ceļā pāri Vidusjūrai.

Nometnes varētu atrasties Nigērā un Čadā, un bēgļu patvēruma pieprasījumus izvērtētu Apvienoto Nāciju organizācijas eksperti. 

Tomēr atsevišķi politiķi piesardzīgi vērtē iespēju īstenot šo ideju.

Labdarības organizāciju pārstāvji to jau nodēvējuši par Eiropas robežas paplašināšanu.

Turklāt valstu līderi pagaidām nevar paskaidrot, kā šī sistēma darbosies, tāpēc uz Nigēru un Čadu drīzumā tiks nosūtīta kopīga misija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti