ES Tiesas padomnieks par pamatotu uzskata Lietuvas vēršanos pret «NTV Mir»

Lielbritānijā reģistrētais krievu valodā Baltijā raidošais televīzijas kanāls “NTV Mir” vairākkārt ir nonācis konfliktā ar mediju uzraugiem par neobjektivitāti un tiek uzskatīts par vienu no Krievijas propagandas kanāliem. Eiropas Savienības (ES) Tiesa pašlaik izskata Lietuvas centienus ierobežot “NTV Mir” pieejamību Lietuvā un, visticamāk, lems par labu Lietuvai. Tā liecina publiskotais Eiropas Savienības Tiesas padomnieka viedoklis.

Lietuvas raidošo mediju uzraugs 2016. gada maijā lēma uz 12 mēnešiem aizliegt “NTV Mir” rādīšanu, izņemot interneta televīzijā vai kabeļtelevīzijā pakās par papildu samaksu. Tāds lēmums tika pieņemts pēc nacionālā naida kurināšanas vienā no “NTV Mir” programmām.

Lietuvas tiesa lūdza Eiropas Savienības Tiesas viedokli par Lietuvas Radio un televīzijas komisijas rīcību pret televīzijas kanālu “NTV Mir Lithuania”, kas pieder britu uzņēmumam “Baltic Media Alliance”. Ceturtdien, 28. februārī, publicēts ES Tiesas ģenerāladvokāta viedoklis, kas gan nav pašas tiesas lēmums. Tomēr tas parasti precīzi parāda, kāds būs tiesas lēmums.

ES Tiesas ģenerāladvokāta paziņojumā uzsvērts, ka “Lietuvas Republika ar saprātīgu pasākumu ir likumīgi centusies aizsargāt Lietuvas informācijas telpu no Krievijas propagandas informācijas kara, kas notiek Baltijas valstīs”. Šāds Lietuvas solis – “NTV Mir” televīziju atstāt pieejamu TV abonēšanas pakās tikai par papildu samaksu – ir saskaņā ar ES Līguma 56. pantā paredzēto pakalpojumu sniegšanas brīvību. Šāda rīcība ir “pamatota un samērīga” - uzskata Eiropas Savienības Tiesas ģenerāladvokāts.

Uz pašu tiesas lēmumu varētu būt jāgaida vēl mēneši.

Ziņu aģentūra “Reuters” arī norāda, ka šis ir būtisks solis laikā, kad notiek gatavošanās Eiroparlamenta vēlēšanām un ES vēlas samazināt viltus ziņu apjomu un ārvalstu iejaukšanos priekšvēlēšanu kampaņā.

Starp citu, arī Lielbritānijas mediju regulators “Ofcom” jau vairākas reizes konstatējis likumpārkāpumus “NTV Mir Baltic”  raidījumos. Pašu NTV mediju grupu kontrolē Krievijas enerģētikas gigants “Gazprom”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti