ES Tiesa atzīst, ka Slovēnijas un Horvātijas robežstrīds nav tās jurisdikcijā

Eiropas Savienības (ES) Tiesa piektdien atzinusi, ka Slovēnijas un Horvātijas robežstrīda izšķiršana neatrodas tās jurisdikcijā. Robežstrīds abu valstu starpā ir par līci Adrijas jūras ziemeļu daļā, pie kura atrodas Slovēnijas ostas pilsēta Pirana.

ES Tiesa atzīst, ka Slovēnijas un Horvātijas robežstrīds nav tās jurisdikcijāRihards Plūme

  Hāgā bāzētā arbitrāžas tiesa 2017. gada jūnijā nolēma, ka vairāk nekā divas trešdaļas no Adrijas jūras ziemeļu daļā esošā līča pienākas Slovēnijai. Tomēr Horvātija, kas pretendē uz pusi līča, atteicās pieņemt tiesas lēmumu un vēlas jaunas sarunas.

  Tiesa deva abām pusēm pusgadu laika, lai īstenotu tās spriedumu.

  Pirms diviem gadiem Slovēnija vērsās pret Horvātiju Luksemburgā bāzētajā Eiropas Savienības Tiesā, apsūdzot Zagrebu, ka tā ir pārkāpusi bloka normas, atsakoties īstenot arbitrāžas spriedumu. Tomēr tiesa piektdien paziņoja, ka lēmuma pieņemšana saistībā ar Slovēnijas iesniegto prasību nav tās jurisdikcijā. Vēl pirms vērsties Eiropas Savienības Tiesā ar prasību, Slovēnija mudināja Eiropas Komisiju izdarīt pret Horvātiju spiedienu, lai panāktu, ka tā īsteno arbitrāžas spriedumu, vai arī sākt pret to oficiālas procedūras. Toreiz gan Brisele mudināja abas valstis strīdu atrisināt pašām. Tagad arī Eiropas Savienības Tiesa mudinājusi valstis pašām atrisināt situāciju.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti