ES sūtnis: Eiropas Savienība vēlas taisnīgāk sadalīt migrācijas nastu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Eiropas Savienības (ES) augstākais diplomāts Žuzeps Borels piektdien, atbildot uz žurnālistu jautājumiem par Vidusjūrā īstenoto krasta apsardzes misiju “Irini”, atzina, ka Eiropas Savienībai būtu jādara vairāk, lai sadalītu migrācijas nastu.

“Migrācija ir problēma Vidusjūras reģionā, ne tikai Itālijai. Jo tuvāk jūs esat problēmai, jo vairāk tā jūs ietekmē.

Skaidrs, ka migrācija Vidusjūrā vairāk ietekmē Itāliju, Maltu, Franciju vai Spāniju nekā Lietuvu vai Latviju, tas ir acīmredzami. Tādēļ Eiropas Savienība mēģina izstrādāt politiku, lai sadalītu šo migrācijas nastu.

Lai to paveiktu, jāiesaistās ne tikai tām valstīm, kas ir migrācijas priekšējās līnijās. Šī parādība ietekmē visas Eiropas Savienības dalībvalstis,” teica Borels.

Viņš gan atzina, ka šobrīd sarunas par šo jautājumu ir iestrēgušas. “Bumba ir dalībvalstu laukuma pusē. Tām būs jāizlemj, vai atbalstīt mūsu piedāvāto plānu vai arī piedāvāt citu. Taču ir jāsaprot, ka migrācija nekur nepazudīs. Mums jāpanāk, lai migrācija būtu regulēts process un cilvēki nezaudētu dzīvību, mēģinot nelegāli sasniegt Eiropu.”

Latvijas Radio korespondents Artjoms Konohovs par Borela vizīti Sicīlijā
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

Vidusjūrā jau gadu darbojas Eiropas krasta apsardzes misija „Irini”. Tās galvenais mērķis ir palīdzēt nodrošināt Lībijas ieroču embargo. Eiropas Savienības augstais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels piektdien apmeklēja Sicīliju, lai tiktos ar misijas vadību. Viņš norādīja, ka gada laikā situācija Lībijā ir krietni uzlabojusies un tam palīdzēja arī ieroču embargo.

“Miers un stabilitāte Lībijā ir rokas stiepiena attālumā,” uzskata Borels.

“Kad mēs izveidojām operāciju „Irini”, atsevišķas dalībvalstis bija satrauktas, ka tā var piesaistīt migrantus. Valstis uzskatīja: ja mēs nosūtam kuģus, tie var piesaistīt migrantus, jo viņi zina, ka šie kuģi viņus izglābs.

Man bija jāvelta daudz laika un politisko centienu, lai pārliecinātu, ka “Irini” var būt efektīvs līdzeklis, lai ievērotu ieroču embargo, nepiesaistot migrantus. Par laimi, pēc gada mēs varam atzīt, ka tā arī noticis. Operācija „Irini” nav bijusi iesaistīta migrantu glābšanā, tā dara savu darbu: palīdz ievērot ieroču embargo un apmāca Lībijas krasta apsardzi, lai viņi būtu daļa no problēmas risinājuma. Un šeit vēl ir daudz ko darīt.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti