ES spriedīs, vai piešķirt Grieķijai jaunu aizdevuma daļu

Eirozonas finanšu ministriem pirmdien jāvienojas par nākamās aizdevuma daļas piešķiršanu Grieķijai.

Grieķijas valdība nedēļas nogali pavadījusi intensīvās sarunās par to, kādus taupības pasākumus vēl likt lietā, lai iegūtu nākamo, starptautisko aizdevēju solīto astoņu miljardu eiro vērto finanšu palīdzību. Ir panākta vienošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem par izmaiņām valsts sektorā, un ar šiem priekšlikumiem Grieķijas valdība tagad brauc uz Briseli, ziņo Grieķijas mediji.

Grieķijas valdība eirozonas finanšu ministru sanāksmē Briselē ieradīsies ar priekšlikumiem, kā vēl ierobežot budžeta tēriņus, lai iegūtu no starptautiskajiem aizdevējiem valstij nepieciešamo nākamo aizdevuma daļu – nedaudz vairāk nekā astoņus miljardus eiro. No Grieķijas prasa iespaidīgu valsts sektorā strādājošo darba vietu samazināšanu, par kuru valstij jau vajadzēja tik skaidrībā aizvadītajā mēnesī.

Grieķijas valdība ir nolēmusi būtiski samazināt policistu rindas, reformēt skolu personālu, nepieņemt darbā jaunus skolotājus mācību iestādēs, kur to trūkst, bet pārvirzīt no citām skolām, kas nozīmētu, ka daudziem vidusskolas pedagogiem būtu jāpārceļas uz sākumskolām. Eirozonas finanšu ministriem pirmdien jānolemj par ES daļas piešķiršanu astoņu miljardu eiro lielajā aizdevumā, kurā no ES puses pienāksies lielākā daļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti