ES sagaida migrantu pieplūdumu; paplašinās robežu patrulēšanas operāciju «Triton»

Eiropā šogad ir sagaidāms īpaši liels migrantu pieplūdums, prognozē Eiropas Komisija (EK). Jau nepilnos divos mēnešos Itālijas krastos nokļuvuši piecarpus tūkstoši migrantu. Tādēļ Eiropas Savienība (ES) ir nolēmusi paplašināt robežu patrulēšanas operāciju “Tritons” un piešķirt Itālijai papildu līdzekļus iebraucēju uzņemšanai un integrācijai. 

Tomēr no Briseles jau atkal izskan mudinājumi arī citām valstīm uzņemties daļu no migrantiem.

Itālija nav vienatnē. Tā angļu un itāļu valodā izsauca grieķu izcelsmes migrācijas jautājumu komisārs Dimitris Avramopols. Aizvadītās nedēļas preses konferencē Briselē viņš paziņoja, ka Eiropas Komisija ir nolēmusi piešķirt papildu 13 miljonus eiro Itālijai, lai tā tiktu galā ar milzīgo migrantu skaitu, kas piestāj pie Lampedūzas salas krastiem.

“Mums ir jābūt godīgiem: cilvēki turpinās braukt uz Eiropu, kamēr viņi nejūtas droši savās mājās un viņiem tur nav nekādu iespēju. Un nelegālie cilvēku kontrabandisti turpinās izmantot to savā labā un pelnīt no šīs situācijas,” sacīja Avramopols.

No 275 tūkstošiem migrantu, kas pagājušajā gadā ieradās Eiropā, lauvas tiesa jeb vairāk kā 200 tūkstoši cilvēku atbrauca pa Vidusjūru, nokļūstot galvenokārt Itālijā. Šogad ir sagaidāms, ka migrantu un bēgļu būs tikpat vai pat vairāk.

Eiropas Komisija pašreiz vēlas izstrādāt visaptverošu stratēģiju cīņai ar nelegālo migrāciju. Liela daļa no tās ir arī cīņa ar iemesliem, kas mudina cilvēkus pamest mājas un par bargu naudu doties uz Eiropu, riskējot ar savu dzīvību.

Savukārt kā īstermiņa risinājums tiek pagarināta operācija “Tritons”, ko pārrauga Eiropas Savienības robežkontroles aģentūra “Frontex”. Operācija ļauj palīdzēt Itālijai un citām Vidusjūras valstīm uzraudzīt jūras robežu. Bet pastiprināta robežkontrole ir novedusi pie jaunām problēmām – proti, tā dēvētajiem “spoku kuģiem”, saka Eudženio Ambrosi. Viņš vada Starptautiskās migrācijas organizācijas Eiropas Savienības nodaļu.

“Ir ļoti iespējams, ka “spoku kuģi” ir tiešs rezultāts pastiprinātai robežkontrolei atsevišķos piekrastes reģionos. Protams, ja tiek sūtīts kuģis bez apkalpes, tiek samazināta iespēja tam, ka kāds no cilvēku kontrabandistu komandas tiks arestēts. Tādēļ es domāju, ka tā ir loģiska evolūcija, lai cik perversi tas neskanētu, tam, ko kontrabandisti ir darījuši līdz šim,” teica Ambrosi.

Lai cīnītos ar noziedzīgām grupām, kas organizē cilvēku kontrabandu un pie krastiem pamet kuģus bez apkalpes, Eiropolā tiks izveidots īpašais Jūrlietu analīzes un izlūkošanas centrs.

Tāpat Eiropas Komisija apgalvo, ka robežpatruļas operācija “Tritons” ir ļāvusi izglābt 6000 cilvēku dzīvību. Tomēr ir jādomā arī par legāliem ceļiem, kā nodrošināt migrantu pieplūdumu Eiropā. Taču, kā tas tiks darīts, šobrīd nav zināms. Un jau atkal izskan aicinājumi visām Eiropas valstīm solidāri uzņemties bēgļu izmitināšanu savā teritorijā, jo nedz Itālija, nedz kāda cita valsts ar to viena pati netiks galā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt