ES rīkos kopīgu medicīniskā aprīkojuma iepirkumu

Lai cīnītos pret koronavīrusa Covid-19 epidēmiju, Eiropas Savienībā rīkos kopīgu medicīniskā aprīkojuma iepirkumu. Šim mērķim novirzīs 40 miljonus eiro.

Pagājušajā nedēļā Eiropas Komisija izveidoja mehānismu, lai sniegtu atbalstu tām dalībvalstīm, kurām trūkst medicīniskā aprīkojuma.

Patlaban projekta īstenošanā iesaistījies arī Eiropas Parlaments. Deputāti kopā ar ES Padomi jeb dalībvalstu ministriem veido tiesisko bāzi, lai varētu atvēlēt 40 miljonus eiro plaušu ventilēšanas aparātu, aizsargmasku un reaģentu iegādei. Kopīgs iepirkums ļaus panākt izdevīgākus iegādes noteikumus un būtiski ieekonomēt līdzekļus.

Komentējot priekšlikumu, ES Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejas priekšsēdētājs Paskāls Kanfāns arī norādīja, ka bloka  Civilās aizsardzības mehānisms ļāvis glābt eiropiešu dzīvības zemestrīcēs, viesuļvētrās un mežu ugunsgrēkos. Tagad šī iespēja pirmo reizi tiek izmantota cīņai ar Covid-19 vīrusu.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam koronavīrusam Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti