ES reģionu un pilsētu pārstāvji pulcējas samitā Bratislavā

Pieaugošā plaisa starp dažādiem Eiropas reģioniem, to attīstību un pieejamām investīcijām būs viens no jautājumiem, ko Bratislavā gatavojas apspriest pašvaldību un reģionu pārstāvji no visas Eiropas Savienības (ES). Kopumā Slovākijas galvaspilsētā uz Eiropas reģionu un pilsētu samitu, kas notiek reizi divos gados, pulcēsies aptuveni 700 mazu un lielu pilsētu un reģionu pārstāvji, kā arī vairāki Eiropas Komisijas politiķi.

Kamēr NATO līderi pulcējas Polijā, Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā notiek cits samits. Tajā dažāda lieluma pašvaldību vadītāji no Eiropas Savienības valstīm sanāks kopā, lai pasvītrotu problēmas, ar kurām ikdienā saskaras Eiropas reģioni.

Starp tām ir gan atšķirības ekonomiskajā attīstībā, kas pieaug, nevis mazinās, gan investīciju trūkums, it sevišķi tur, kur tās ir īpaši nepieciešamas.

Tādēļ ir jāpanāk, lai Kohēzijas fonda līdzekļi tiktu izmantoti pēc iespējas efektīvāk un vairāk pilsētu un reģionu varētu pieteikties arī ieguldījumiem no tā dēvētā Junkera investīciju plāna.

Eiropas reģionu un pilsētu samits notiek reizi divos gados un to organizē Reģionu komiteja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti