ES plāno atļaut britiem bezvīzu ceļošanu arī «mežonīgā» «Brexit» gadījumā

Eiropas Savienība (ES) plāno atļaut Lielbritānijas pilsoņiem ieceļot bloka valstīs bez vīzas arī gadījuma, ja Lielbritānija izstāsies no ES bez vienošanās, ziņo ārvalstu masu mediji.  

ES valstu vēstnieki piektdien, 1. februārī, vienojušies atļaut Lielbritānijas pilsoņiem ceļot Šengenas zonā bez vīzām, ja ceļojuma ilgums nepārsniedz 90 dienas 180 dienu periodā.  

Šīs lēmums vēl jāapstiprina Eiropas Parlamentā.  

KONTEKSTS:

Britu parlaments noraidīja valdības piedāvāto "Brexit" vienošanos un nolēma no “Brexit” vienošanās izslēgt punktu par Ziemeļīrijas robežas pagaidu regulējumu. Tagad premjerministrei Terēzai Mejai jāatsakās no pašas panāktās vienošanās un jāpārliecina ES.   ES nostāja nemainās – panākto vienošanos nepārskatīs.

Ja Lielbritānija tomēr pamet bloku bez jebkāda līguma, tad jau 30. martā var iestāties vērā ņemamas sekas. Līdz ar to arī Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji, kas sadarbojas ar Apvienoto Karalisti, ir aicināti nopietni gatavoties šādai iespējai. Šķiršanās bez vienošanās var radīt nopietnas problēmas gan ar preču piegādi, gan ar muitas kontroli, gan ar dažādām atļaujām un licencēm, kas nebūs vairs spēkā. Arī privātpersonu ceļošana var būt apgrūtināta. 

2016. gada jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).  Lielbritānijas izstāšanās no ES plānota 2019. gada 29. martā. Taču Lielbritānijas parlaments noraidīja tā saukto "Brexit" šķiršanās līgumu, kas ir teju 600 lapas garš un ir juridiski saistošs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti