ES pieprasa Krievijai nekavējoties atbrīvot nolaupīto igauņu drošībnieku Kohveru

Eiropas Savienība (ES) paudusi satraukumu par incidentu uz Igaunijas – Krievijas robežas, kur pirms nedēļas Krievijas specdienesti, pēc ES paziņotā, nolaupījuši igauņu Drošības dienesta virsnieku Estonu Kohveru, ziņo raidsabiedrība BBC. 

ES augstās pārstāves ārlietās Ketrīna Eštone paziņojumā Krievijas dienestu rīcība nosaukta par prettiesisku un robežu neaizskaramības principus pārkāpjošu.  

ES aicina Krieviju nekavējoties atbrīvot Kohveru un nodot viņu Igaunijai.

Eštone arī atzīmējusi, ka ES pārstāvniecība Maskavā kontaktējas ar Krievijas varas iestādēm un pieprasa ātri atrisināt šo jautājumu.

Tikmēr Igaunijas vēstniecības Maskavā pārstāve Signe Mateusa otro reizi tikusies ar Kohveru, ziņo Igaunijas laikraksts „Postimees”. Mateusa pēc tikšanās ar virsnieku apspriedusi situāciju ar Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Paetu.

„Galvenais vizītes mērķis bija ļaut viņam parunāt ar igauni igauņu valodā, pastāstīt par to, kas notiek ap šo lietu, lai „izsistos cauri” informācijas blokādei,” ministra teikto citē „Postimees”.  

Kopumā Kohvers jūtas labi, lai gan „situācija, kādā viņš nokļuvis, ir ļoti sarežģīta”, norādījis ministrs, piebilstot, ka Kohvers saņem tikai to informāciju, kuru viņam sniedz Krievijas specdienestu pārstāvji.

Kohveru, kuru apsūdz spiegošanā un kuram piemērots divu mēnešu apcietinājums, pēc Igaunijas lūguma aizstāvēs advokāti Nikolajs Polozovs un Marks Feigins, kuri aizstāvējuši skandalozo meteņu panku grupu „Pussy Riot”. Pagaidām advokātiem nebija iespējas tikties ar igauņu virsnieku.    

Tikmēr „Delfi.ee” atgādina par kādu Krievijas Federālās drošības dienesta Pleskavas apgabala pārvaldes priekšnieka Georgija Dračeva interviju „Pleskavas ziņu lentei” 2011.gada februārī. Šajā intervijā Dračevs nosaucis „galvenos igauņu aģentūras kuratorus, kas strādā Pleskavas teritorijā”, tai skaitā Estonu Kohveru. 

Jau vēstīts, ka Kohvers piektdien no rīta, pēc Tallinas versijas, tika nolaupīts, pēc Maskavas apgalvotā - arestēts pie abu valstu robežas Krievijas pusē. Igaunijas drošības dienesta vadība kategoriski noliedz, ka Kohvers varētu pārkāpt robežu.

Saskaņā ar Tallinas ziņoto, incidents notika aptuveni pulksten deviņos, netālu no Luhamā robežkontroles punkta Igaunijas dienvidaustrumos, caur kuru ved ceļš starp Pleskavu un Rīgu. Vieta ir mežaina un reti apdzīvota. Kohvers tobrīd pildījis dienesta pienākumus, novēršot pārrobežu noziegumu, kad viņam uzbruka neidentificētas personas no Krievijas, nolaupīja un aizveda pāri robežai. Pirms tam konstatēta iejaukšanās operatīvajos radiosakaros un dūmu granātas raidīšana no Krievijas teritorijas.

Krievijas Federālais drošības dienests savukārt apgalvo, ka Kohvers aizturēts Pleskavas apgabala teritorijā aizdomās par spiegošanu. Viņam esot atņemta pistole „Taurus” ar patronām, naudas līdzekļi 5000 eiro apmērā, īpašā tehnika audioierakstu slepenai veikšanai, kā arī „materiāli, kuriem ir izlūkošanas uzdevuma raksturs”.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti