Kā teikts tās paziņojumā tviterī, bloka 27 dalībvalstu sūtņi apstiprinājuši sankcijas pret personām un kompānijām, kas "iesaistītas uzbrukumā Ukrainai".
To vārdi tiks publiskoti pēc jauno sankciju "ātras" publicēšanas ES Oficiālajā Vēstnesī, pavēstīja Francija, piebilstot, ka tās izstrādātas koordinācijā ar Rietumu partneriem.
ES diplomāti arī apstiprinājuši paziņojumu Pasaules Tirdzniecības organizācijai, ka atceļ Krievijas kā "vislielākās labvēlības valsts" statusu organizācijā.
Šīs statusa atņemšana Krievijai var novest pie tarifu piemērošanas Krievijas eksportprecēm.
Kā pirmdien ziņoja avoti, sankciju ceturtā kārta skars krievu miljardieri Romanu Abramoviču un citus oligarhus, kā arī lielās naftas kompānijas "Rosņeftj", "Transņeftj" un "Gazpromņeftj".
Lielbritānijas futbola kluba "Chelsea" īpašniekam Abramovičam un citiem oligarhiem tiks noteikts aizliegums iebraukt ES, kā arī iesaldēti viņu aktīvi blokā, ieskaitot superjahtas un nekustamos īpašumus.
Kompānijām "Rosņeftj", "Transņeftj" un "Gazpromņeftj", kuras jau tikušas pakļautas sankcijām, tās tiks pastiprinātas, tomēr aizliegums no tām pirkt naftu netiks noteikts, ziņo avoti.
Uz šīm kompānijām jau attiecas ES ierobežojumi attiecībā un kreditēšanu un parāda finansēšanu.
Jaunās sankcijas paredz "Rosņeftj", "Transņeftj" un "Gazpromņeftj" noteikt investīciju aizliegumu, kas iesaldēs finansējumu no ES avotiem jauniem ražošanas un izpētes projektiem.
Taču sankcijas neaizliegs ES valstīm un kompānijām pirkt naftu no tām, ziņo avoti.
ES augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels pirmdien pavēstīja, ka ceturtā sankciju pakete būs vērsta pret Krievijas tirdzniecību, piekļuvi tirgiem, dalību starptautiskajās finanšu institūcijās, kā arī luksusa preču eksportu. Sankcijas īpaši būs vērstas pret tērauda, ogļu un enerģētikas sektoriem.
"Tas būs vēl viens smags trieciens ekonomikas un loģistikas bāzei, kurā Kremlis balsta iebrukumu un no kuras ņem resursus, lai to finansētu," sacīja Borels.