ES pauž bažas par protestētāju aizturēšanu Krievijā

Eiropas Savienības (ES) amatpersonas īpašā paziņojumā paudušas bažas par varas iestāžu vēršanos pret protestētājiem Krievijas galvaspilsētā Maskavā. Kārtības sargi sestdien, 27. jūlijā, aizturēja vairāk nekā 1000 aktīvistus, kuri iestājās par brīvām vēlēšanām.

Bloka ārlietu dienesta paziņojumā norādīts, ka aizturēšanas un nesamērīgā spēka lietošana pret miermīlīgiem protestētājiem notikusi tikai dažas dienas pēc citām pret opozīcijas politiķiem vērstām darbībām. Tas kārtējo reizi iedragā Krievijas konstitūcijā noteiktās pamatbrīvības – vārda, biedrošanās un pulcēšanās brīvību. 

Diplomāti uzsver, ka ir būtiski radīt apstākļus godīgam spēles laukumam un iekļaujošai politiskajai videi, lai gaidāmās vietējās vēlēšanas būtu patiesi demokrātiskas.

Tikmēr Krievijas aktīvistu interneta vietne “OVD-Info” ziņo, ka sestdien kopumā aizturēti 1373 protestētāji, tostarp opozicionārs Iļja Jašins, publicists Viktors Šenderovičs un laikraksta “Novaja gazeta” žurnālists Iļja Azars. Savukārt Iekšlietu ministrijas pārstāvji informē, ka aizturēti 1074 cilvēki.

Aizturētajiem draud administratīvais sods par piedalīšanos nesankcionētos protestos.

KONTEKSTS:

Maskavā jau vairākas nedēļas notiek protesti pret varasiestāžu atteikumu reģistrēt neatkarīgos kandidātus septembrī paredzētajām galvaspilsētas domes vēlēšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti