ES palīdzēs bēgļiem Lībijā

Eiropas Savienības un Āfrikas valstu amatpersonas vienojušās sniegt papildu palīdzību bēgļiem Lībijā. Tiks arī mēģināts ierobežot nelegālo imigrāciju, dodot iespēju patvēruma meklētājiem atgriezties savās mājvietās un legāli nokļūt bloka dalībvalstīs.

“Mūsu prioritāte ir strādāt ar reģiona valstu pārstāvjiem un Eiropas valstīm, kas atrodas tā dēvētajā Vidusjūras centrālajā koridorā, lai koordinētu mūsu pūles un sasniegtu konkrētus rezultātus. Pirmkārt – sniegt šiem izmisušajiem cilvēkiem cienīgas dzīves iespēju, lai uzlabotu situāciju šajās vietās, kā arī veicināt pārvietošanu, atgriešanos savās dzīvesvietās, tostarp brīvprātīgu atgriešanos,” paziņoja ES migrācijas komisārs Dimitris Avramopuls.

Sanāksmē Šveices pilsētā Bernē tika apspriesta arī iespēja piedāvāt patvēruma meklētājiem stipendiju programmas un prakses vietas Eiropas Savienības dalībvalstīs, tomēr konkrēti lēmumi pagaidām nav pieņemti.

Tikmēr Apvienoto Nāciju Organizācijas  Starptautiskās migrācijas organizācija ziņo, ka šogad Itālijas krastus pa Vidusjūras maršrutu sasnieguši apmēram 115 000 migrantu, bet 2750 cilvēki gājuši bojā.

Taču, pateicoties cīņai pret cilvēku kontrabandistiem, pēdējos mēnešos tūkstošiem patvēruma meklētāju “iestrēguši” Lībijā. Eksperti pieļauj iespēju, ka apmēram 5000 migrantu gājuši bojā Sahāras tuksnesī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti