ES novirzīs 140 miljonus eiro «Covid-19» vakcīnas meklējumiem

Veselības aprūpe nav Eiropas Savienības (ES) līmenī pārvaldīts jautājums, bet gan dalībvalstu pārziņā. Taču šonedēļ telekonferencē sazinājās visi dalībvalstu vadītāji, lai vienotos par koordinētu rīcību, kā samazināt vīrusa izplatību un ekonomikas kritumu.

ES veidos epidemiologu un virusologu komandu no dažādām valstīm, kas dotu savu redzējumu.

Tāpat ir plāns, kā risināt aizsargmasku trūkumu. Itālijas lūgumam pēc palīdzības ar medicīnas aprīkojumu neatsaucās neviena ES dalībvalsts. Tikai Ķīna. Eiropas Komisija vēlas no šādas situācijas atkārtošanās izvairīties.

“Komisija tagad apzinās visa medicīniskā aizsargājošā aprīkojuma un elpošanas iekārtu pieejamību un arī to ražošanu un piegādes kapacitāti, lai mums būtu skaidrība par kopējo situāciju Eiropā. Tas ir svarīgi visai veselības aprūpes nozarei Eiropā,” sacīja Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena.

ES amatpersonas ir aicinājušas Franciju, Vāciju un Čehiju atcelt medicīnisko aizsardzības līdzekļu eksporta valsts kontroli.

EK arī novirzīs 140 miljonus eiro vakcīnas meklējumiem, kā arī slimības diagnostikai un ārstēšanai.

Bažas ir par to, ka vīrusa krīze var izraisīt arī ļoti nopietnu ekonomikas krīzi. EK solīja, ka varētu mīkstināt nosacījumus valstu atbalstam uzņēmumiem un budžeta deficīta prasībām.

Tiks izveidots arī speciāls 25 miljardu eiro liels investīciju fonds, lai palīdzētu veselības aprūpes sistēmām, darba tirgum un mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.  Daļa no šīs naudas - 7,5 miljardi eiro - nāks jau no esošā budžeta.

Tikmēr Briselē ES institūcijās redzams arvien mazāk cilvēku. Apmēram 70% Eiropas Parlamenta darbinieku tagad strādās no mājām. 

Bet Vācijas kanclere Angela Merkele brīdinājusi par iespējamo vīrusa tālāku izplatību Vācijā, kas varētu skart pat 70% Vācijas iedzīvotāju. Tie ir 58 miljoni cilvēku. Vienlaikus Vācija iebilst idejai slēgt valstu robežas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti