ES noteiks sankcijas Kerčas konflikta izraisītājiem

Eiropas Savienības (ES) amatpersonas gatavojas piemērot sankcijas astoņiem Krievijas pilsoņiem saistībā ar incidentu Kerčas šaurumā. Pagājušā gada novembrī Krievija tajā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus un sagūstīja 24 to apkalpes locekļus. 

Anonīmas amatpersonas mediju pārstāvjiem atklāja, ka priekšlikums par individuālu sankciju piemērošanu pirmdien tiks iesniegts bloka dalībvalstu ārlietu ministriem.  

Astoņiem Krievijas pilsoņiem aizliegs iebraukt savienības teritorijā, kā arī tiks iesaldēti viņu aktīvi. Tomēr sankcijām pakļauto personu vārdi kļūs zināmi vienīgi pēc lēmuma publicēšanas savienības oficiālajā vēstnesī.

Pirmdien Beļģijas galvaspilsētā Briselē plānotajā ārlietu padomē tiks pārrunāta arī drošības situācija Ukrainas austrumos un Azovas jūras reģionā, kā arī plānotas diskusijas par reformu procesu Ukrainā, gaidāmām vēlēšanām un iespējamo atbalstu Kijevai. Reizi mēnesī notiekošo sanāksmi vadīs bloka augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti