ES meklēs veidu, kā atbildēt Krievijas propagandai

Neliela Eiropas Savienības (ES) amatpersonu grupa meklēs iespēju, kā atbildēt masīvajai Krievijas propagandai gan starptautiskajā vidē, gan savās valstīs, vēsta portāls euroactiv.com.

Eiropas Komisijas pārstāve Katerina Reja apstiprina, ka grupa darbu sāks 1.septembrī, otrdien. Astoņu cilvēku grupa izmeklēs iespēju, kā atbildēt Krievijas propagandai. Tā gan nav ES finansiāli atbalstīta - taču tajā būs iesaistīti dažādu valstu nacionālie eksperti, kuru darbu apmaksā ES dalībvalstis.

Euroactiv.com atgādina ES augstās komisāres Federikas Mogerīni teikto martā. Toreiz viņa sacīja, ka Eiropas Padomei ir jādomā, kā atspēkot Krievijas vienpusējo informāciju un propagandas kampaņas. Iepriekš izskanēja viedoklis, ka ES varētu veidot ES televīzijas kanālu krievvalodīgajai auditorijai, taču amatpersonas no šī projekta distancējās. Krievija nekavējās norādīt, ka ES un ASV ir gatavas iztērēt ievērojamus līdzekļus, lai informatīvajā karā cīnītos par krievu valodā runājošu auditoriju.

Vienlaikus amatpersonas atgādina, ka ES pūles, salīdzinot ar Krievijas paveikto, šķiet disproporcionālas. Taču ES līdz šim ir vairījusies no iesaistīšanās Aukstā kara tipa konfrontācijā.

Toreiz bija pieļauts, ka ES varētu izplatīt "speciāli sagatavotos materiālus komunikācijā prioritārajos jautājumos", ar kuriem varētu operēt ES preses dienesti, ES dalībvalstu valdības un ES dalībvalstu sabiedrotie.

Materiāli būtu krievu un citās attiecīgajā valstī vietējās valodās. To uzdevums būtu "likt saprast pilsoņiem, ka ES rosinātās politiskās un ekonomiskās reformas atstās pozitīvu iespaidu uz iedzīvotāju dzīvi".

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti