ES līderu samitā spriedīs par klimatu un 7 gadu budžetu

Cīņa ar klimata pārmaiņām un budžets septiņiem gadiem būs divi galvenie temati ceturtdien un piektdien, 12. un 13.decembrī, gaidāmajā Eiropas Savienības valstu līderu sanāksmē Briselē.

Ir paredzams, ka diskusijas par abiem tematiem būs smagas. Tādas valstis kā Polija joprojām uzstāj, ka būs gatavas piekrist pārejai uz klimata neitralitāti tikai, ja tām piešķirs papildu finansiālais atbalsts.

ES līderu samitā spriedīs par klimatu un 7 gadu budžetuArtjoms Konohovs

Eiropas Savienības līderu sanāksme notiek dienu pēc tam, kad Eiropas Komisija ir prezentējusi Eiropas Zaļo vienošanos. Tas ir ambiciozs plāns cīņai ar klimata pārmaiņām, kas sola padarīt mūsu kontinentu par paraugu pārējai pasaulei.

Tomēr vispirms dalībvalstīm ir jāvienojas par kopējo mērķi – līdz 2050. gadam sasniegt klimata neitralitāti. Tas nav vienkārši, jo tādas valstis kā Polija, kas ir atkarīgas no oglēm, vēlas saņemt papildu atbalstu pārejas nodrošināšanai.

Bet vienošanās par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu vēl nav panākta un līdz ar to ir sarežģīti skaidri pateikt, kāds  varētu būt atbalsts pārējai uz klimatam draudzīgu saimniekošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti