ES līderi sola likvidēt migrācijas maršrutu no Lībijas

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi Beļģijas galvaspilsētā Briselē notiekošajā samitā paziņojuši par iespēju jau tuvākajā laikā slēgt centrālās Vidusjūras imigrācijas maršrutu. Tas kļuvis iespējams, cieši sadarbojoties ar Lībijas varas iestādēm.

"Mēs tikko pabeidzām diskusiju par migrāciju un nepieciešamību palīdzēt Itālijai kontrolēt centrālās Vidusjūras maršrutu. Līderi apsolīja sniegt palīdzību premjerministram Džentiljoni veidot ciešāku sadarbību ar Lībijas varas iestādēm. Mums ir reāla iespēja slēgt centrālās Vidusjūras maršrutu," teica Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Tusks arī informēja, ka ES dalībvalstis piešķirs papildu līdzekļus Āfrikas fondam, savukārt Eiropas Komisija rūpēsies, lai tie tiktu novirzīti nelegālās imigrācijas novēršanai.

Arī ES robežaģentūras "Frontex" sniegtie dati liecina, ka imigrantu plūsma no Lībijas samazinās, un Itālijā šā gada septembrī ieradās par 5600 personām mazāk nekā šajā laika periodā pērn. Vienlaikus eksperti informē, ka palielinās nelegālo ieceļotāju skaits, kas no Alžīrijas un Marokas ierodas Spānijā.

Šajā gadā Pireneju pussalu pa Vidusjūru sasniedza gandrīz 15 tūkstoši imigrantu, un tas ir divas reizes vairāk nekā šajā laika periodā pagājušajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti