Panorāma

Dukuri pošas uz Sočiem

Panorāma

«Maxima» sola darbiniekiem palielināt algas no februāra

Cūkgaļas ražotājus gaida grūtības

ES komisārs kritizē Krievijas lēmumu aizliegt cūkgaļas importu

Bažas par Krievijas lēmumu aizliegt cūkgaļas importu no Eiropas Savienības (ES) izteicis veselības un patērētāju aizsardzības komisārs Tonio Borgs. Viņš paudis neizpratni par to, kāpēc importa aizliegums noteikts pat no dalībvalstīm, kurām nav nekāda sakara ar Lietuvā konstatēto Āfrikas cūku mēra izplatību.

Komisārs apliecināja, ka ES veiktie pasākumi slimības ierobežošanai atbilst visiem starptautiskajiem standartiem un Krievijas varas iestāžu lēmums bijis nesamērīgs.

Eiropas Komisija piektdien Krievijai atkārtoti iesniegusi ierosinājumu par aizlieguma reģionalizāciju, par kuru abas puses tagad risina sarunas.

Pašlaik Lietuvā atrodas arī EK nosūtīti veterinārijas eksperti, kas strādā kopā gan ar vietējiem, gan Krievijas, Baltkrievijas un Pasaules Dzīvnieku veselības organizācijas speciālistiem.

Latvijas Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis savukārt norādīja, ka Krievijai pat nevajadzēja noteikt īpašu aizliegumu. Jau iepriekš ar Eiropas Savienību ir noslēgta vienošanās, ka  cūkkopības produkciju uz Krieviju var eksportēt tikai tad, ja Savienības teritorija trīs gadus ir brīva no Āfrikas cūku mēra. Ierobežojumi gan skar tikai dzīvas cūkas un jēlu gaļu. Termiski apstrādātu produkciju drīkst eksportēt tāpat kā līdz šim.

Trauksme par Āfrikas cūku mēri izcēlās Lietuvā, kur nomedītas divas ar šo slimību sirgstošas mežacūkas. Visticamāk, tās ieklīdušas no Baltkrievijas. Taču Krievija atļāvusi cūkkopības produkcijas importu no Baltkrievijas, kur cūku mēra gadījumi konstatēti vēl biežāk, nekā Lietuvā.   

Jau vēstīts, ka ceturtdien Krievija pavēstīja, ka aizliedz cūkgaļas importu no ES valstīm. Latvijas cūkkopji atzīst, ka viņus šis Krievijas lēmums var ietekmēt pastarpināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti