ES grib uzņemt mazāk bēgļu, nekā iepriekš plānots

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai arī Eiropas Savienības (ES) tieslietu un iekšlietu ministriem pirmdien ārkārtas sanāksmē Briselē bēgļu jautājumā neizdevās panākt galīgo kompromisu, tomēr ir panākta vienošanās uzņemt mazāku bēgļu skaitu, nekā iepriekš plānots.

Latvijas Televīzija vēstīja, ka sanāksmē galīgo kompromisu nav izdevies panākt, taču iekšlietu ministri ir vienojušies uzņemt mazāku skaitu bēgļu – iepriekš bija plāns uzņemt 60 000 bēgļu, bet saskaņā ar jaunāko vienošanos tagad šis skaits ir sarucis līdz 54 000.

Ja sākotnēji bija plāns no Itālijas un Grieķijas tuvāko divu gadu laikā pārvietot 40 000 bēgļu, tad tagad ir panākta vienošanās par 32 000 bēgļu pārvietošanu no Grieķijas un Itālijas. Tāpat ministri nolēma no 20 000 līdz 22 000 palielināt to bēgļu skaitu, ko ES ir gatava uzņemt no trešajām valstīm.

Tāpat nav panākta vienošanās, cik daudz bēgļu ir gatava uzņemt katra ES dalībvalsts. Latvija nav mainījusi savu nostāju – tā ir gatava uzņemt ne vairāk kā 250 bēgļu. Tikmēr Igaunija ir gatava uzņemt par 15% vairāk bēgļu, ja to darīs arī citas ES dalībvalstis.

Sarunas par šo jautājumu turpināsies līdz gada beigām.

Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība") pēc pirmdienas ārkārtas sēdes atzinis, ka sarunas par bēgļu uzņemšanu bijušas ļoti smagas – tik emocionālās debatēs viņam līdz šim nav nācies piedalīties.

Jau ziņots, ka Latvijas valdība jūlija sākumā vienojās divu gadu laikā uzņemt 250 patvēruma meklētājus.

Līdz tam ES valstu vadītāji vienojās, ka nākamajos gados Eiropas valstīs būs jāuzņem 60 000 bēgļu. No tiem 40 000 cilvēku jau ir nonākuši Grieķijā un Itālijā, un vēl 20 000 bēgļu Eiropa uzņems no nometnēm, kuras atrodas ārpus ES.

Taču ES līderi nevienojās par konkrētiem skaitļiem, cik bēgļu kurai valstij būtu jāuzņem. Līdz jūlija beigām par jau konkrētām tā saucamajām kvotām katrai valstij jāvienojas ES valstu iekšlietu ministriem.

Savukārt iepriekš tika apspriesta iecere par obligātajām bēgļu kvotām, paredzot, ka Latvijai būtu jāuzņem 737 bēgļi, Lietuvai – 710, bet Igaunijai - pat 1064. Virkne valstu, tostarp Latvijas valdība iebilda pret obligātajām bēgļu kvotām, uzsverot, ka bēgļi jāuzņem pēc brīvprātības principa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti