ES: Džonsona «Brexit» nostāja ir nepieņemama

Jaunā Lielbritānijas premjera nostāja “Brexit” jautājumos ir nepieņemama – tā Eiropas Savienības valstu valdībām adresētā vēstulē pauž Eiropas Komisijas “Brexit” sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē.

Džonsons pēc stāšanās amatā paziņoja, ka nepieciešams panākt jaunu vienošanos par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Viņš nav apmierināts ar pašreizējo vienošanos, jo tajā iekļauts tā dēvētais pagaidu risinājums, kas ļauj uz laiku saglabāt atvērtu Īrijas robežu.

Barnjē šādu Džonsona prasību nosauca par nepieņemamu. Kaut arī viņš teica, ka bezvienošanās scenārijs nekad nav bijis vēlamais iznākums, tagad arī Eiropas Savienībai jābūt gatavai visiem scenārijiem.

Arī Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers telefonsarunā ar Džonsonu norādīja, ka esošā “Brexit” vienošanās ir labākā un vienīgā iespējamā vienošanās.

KONTEKSTS:

Vairākums Lielbritānijas valdošās Konservatīvās partijas biedru atbalstījis bijušo ārlietu ministru Borisu Džonsonu partijas vadītāja amatā. Viņš stājies arī premjera amatā, nomainot Terēzu Meju. Džonsona kandidatūra līdz šim ir vērtēta visai pretrunīgi, tostarp Konservatīvās partijas vadošo politiķu vidū. Galvenokārt tāpēc, ka Džonsons aktīvi uzstāj uz Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības līdz 31. oktobrim, pieļaujot arī bezvienošanās scenāriju. Zināms, ka arī vairums viņa jaunās valdības ministru ir stingrā "Brexit" atbalstītāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti