ES būs jauni ceļošanas dokumenti nelegālo imigrantu atpakaļsūtīšanai

Ik gadu aptuveni pusmiljonam nelegālo imigrantu, kuri ieradušies Eiropā, liek doties projām, jo viņi nekvalificējas, piemēram, bēgļa statusam. Taču tikai 40% izdodas nosūtīt atpakaļ uz dzimteni vai to valsti, no kuras viņi Eiropas Savienībā ieradušies. Viens no klupšanas akmeņiem ir bijis atbilstīga ceļošanas dokumenta trūkums. Tagad Eiropa ir apņēmības pilna to beidzot atrisināt.  

Tos imigrantus, kuri Eiropā uzturas nelegāli, jo nav izdevies saņemt atbilstošu atļauju, aizsūtīt atpakaļ uz viņu dzimteni nav viegli, pat ja viņi tiek aizturēti un nokļūst policijā. Ļoti bieži viņiem nav nekādu dokumentu, un bez tiem neviena valsts viņus negrib ņemt pretī, bieži vien pat iekaitot paša dzimteni.

“Nelegālo imigrantu nosūtīšana atpakaļ ir viens no veiksmīgas un ilgtspējīgas imigrācijas politikas pamatakmeņiem. [...] Derīgo ceļošanas dokumentu trūkums ir viens no galvenajiem šķēršļiem efektīvā nelegālo imigrantus atgriešanā,” uzsvēra ES  migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisārs Dimitris Avramopuls.

Tiesa gan, šāds dokuments jau tika radīts tālajā 1994. gadā, taču dalībvalstis to īpaši neizmanto, un tas nav plaši starptautiski atzīts, jo to esot viegli viltot.

Tagad Eiropa apņēmusies izveidot jaunu – vienotu, standartizētu un ar aizsardzību pret viltošanu, par to ceturtdien nobalsoja Eiropas Parlaments.

Tam vajadzētu uzlabot un vienkāršot ES sadarbību ar trešajām valstīm nelegālo imigrantu atgriešanā, jo tieši iepriekšējā ceļošanas dokumenta vilotjamība līdz šim traucējusi.

“Vismaz tas ir viens no publiski pateiktajiem iemesliem, kāpēc dažās valstis negrib uzņemt atpakaļ pašas savus pilsoņus, kuriem nav tiesību ierasties Eiropas Savienībā, vai kuriem nav tiesību te palikt, vai kuru pieprasījums uz patvērumu ir noraidīts,” norādīja EP deputāts, ziņotājs par ceļošanas dokumentiem Jusi Halla-aho (Somija).

“Protams, šajā brīdī mēs nevaram pateikt – cik tas ir reāls iemesls, nevis tikai atrunāšanās, bet ir ļoti svarīgi likvidēt pat atrunāšanās iemeslus, ko trešās valstis izmanto, lai neuzņemtu atpakaļ savus pilsoņus,” uzsvēra deputāts.

Pirmie dokumenti tiks izdoti vēl šogad, to finansēs dalībvalstis, jo dokumentu saņēmējiem tie būs bezmaksas. Bet vai ievērojami pieaug nelegālo imigrantu atpakaļuzņemšana – neviens prognozēt neņemas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt