ES brīdina par vides piesārņojuma riskiem cilvēku veselībai

Eiropas Vides aģentūras publiskotajā ziņojumā norādīts, ka vides piesārņojums ir iemesls 13% nāves gadījumu. Tas izraisa daudzas kaites, tai skaitā audzējus un sirds slimības.

Eiropas Savienības (ES) institūcijas pārstāvji norādīja, ka gaisa piesārņojums katru gadu ir vairāk nekā 400 tūkstoš pāragras nāves gadījumu cēlonis. Sirds slimības un citas veselības problēmas rada arī trokšņa piesārņojums, un tas katru gadu Eiropā prasa 12 tūkstoš cilvēku dzīvību.

Daudzas hroniskas slimības ne tikai samazina pacienta mūža ilgumu un dzīves kvalitāti, bet arī rada slogu viņu ģimenēm, sabiedrībai un veselības sistēmai. Īpaši apdraudēti ir bērni, seniori un nabadzīgie cilvēki. 

Ziņojumā arī norādīts, ka dažādās valstīs ir lielas veselības stāvokļa un mūža ilguma atšķirības. Īpaši dziļa plaisa ir starp Austrumeiropu un Rietumeiropu.

Vislielākais ar vides piesārņojumu saistīto nāves gadījumu īpatsvars – 27% – ir Bosnijā un Hercegovinā. Tas ir trīsreiz vairāk nekā “veselīgākajās” valstīs – Islandē un Norvēģijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti