Dienas notikumu apskats

Vācijā patvērumu lūgušas vairāk nekā 130 personas ar Turcijas diplomātiskajām pasēm

Dienas notikumu apskats

Uzņēmēji un arodbiedrības: FM piedāvātā nodokļu reforma – radikāla, bet atbalstāma

ES dalībvalstis vienojas par bezvīzu režīma ieviešanu ar Gruziju

ES atbalsta vīzu režīma liberalizāciju ar Gruziju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis beidzot oficiāli atbalstījušas vīzu liberalizāciju ar Gruziju. Turpmāk, dodoties īslaicīgos tūrisma vai darījuma braucienos, Gruzijas iedzīvotāji ar biometriskām pasēm varēs bez vīzas iekļūt visās Eiropas Savienības valstīs, izņemot Lielbritāniju un Īriju. Programma gan neatteiksies uz darba vīzām. 

Ir pagājis vairāk nekā gads, kopš Eiropas Komisija ir atzinusi, ka Gruzija ir izpildījusi visas nepieciešamās prasības, lai Šengenas zonas valstis ar to varētu ieviest bezvīzu režīmu. Tomēr ES dalībvalstis spēja dot galīgo piekrišanu tikai tagad, vienkopus ar jauniem noteikumiem, kas ļauj vieglāk apturēt bezvīzu režīmu, ja no kādas valsts sāk iebraukt pārāk daudz imigrantu.

Eiropas Savienības iekšlietu un migrācijas komisārs Dimitris Avramopuls preses konferencē Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi neslēpa, ka vairākām valstīm ilgstoši nebija pārliecības par šo soli.

“Tos, kuriem vēl bija kādas šaubas, spēja pārliecināt jaunie bezvīzu režīma apturēšanas noteikumi. Tie arī tika pieņemti šodien un tiek attiecināti uz visām valstīm, ar kurām pastāv bezvīzu režīms,” pauda Avramopuls.

“Bet es esmu pārliecināts, ka Gruzija spēs saglabāt nepieciešamo progresa un sasnieguma līmeni un spēs nodrošināt visu prasību izpildi tikpat cītīgi, kā tā strādā pie to sākotnējās izpildīšanas. Un tas ir svarīgi ne tikai, lai saglabātu bezvīzu ceļošanu ar Eiropu, bet arī tādēļ, ka visas šīs reformas ir nākušas par labu šai valstij,” sacīja Avramopuls.

Jaunie bezvīzu režīma pārtraukšanas noteikumi ļaus Eiropas Savienībai ātrāk reaģēt un uz laiku atjaunot prasības pēc vīzām, ja no kādas valsts sāk iebraukt pārāk daudz viltus tūristu, kuri pārkāpj noteikumus. Proti, šie ceļotāji vai nu paliek Eiropā ilgāk nekā atļauts, sāk nelegāli strādāt vai arī pieprasa patvērumu. Līdzīgas problēmas bija vērojamas jau ar dažām Balkānu valstīm.

Turklāt arī diezgan daudz gruzīnu jau tagad ir emigrējuši uz Eiropas Savienību, ko Tbilisi apliecināja Itālijas vēstnieks Gruzijā Antonio Enriko Bartoli.

“Nesenajā aptaujā uz jautājumu “Kur jūs gribētu doties pēc bezvīzu režīma ieviešanas?” visvairāk cilvēku nosauca Itāliju. Tas ir patīkami, bet nav pārsteigums. Gruzīniem patīk mūsu kultūra, ēdiens, daba un dzīvesstils. Turklāt Itālijā dzīvo lielākā gruzīnu kopiena Eiropā, un gruzīnu ceļotāju skaits līdz šim ir palielinājies ar katru gadu,” norādīja Bartoli.

Ir sagaidāms, ka Gruzijas pilsoņi ar biometriskām pasēm varēs doties uz Šengenas zonas valstīm bez vīzas jau no marta beigām.

Joprojām turpinās arī sarunas par bezvīzu režīma ieviešanu ar Turciju. Tomēr šajā procesā progress nav tik straujš un šī valsts vēl nav izpildījusi visas nepieciešamās prasības.

Sākotnēji bezvīzu režīma programma kopēji tika skatīta gan attiecībā uz Gruziju, gan arī uz Ukrainu. Gaidāms, ka Gruzija varētu panākt galējo vienošanos par bezvīzu režīma ieviešanu jau martā, taču Ukrainas gadījumā šis process ir aizkavējies. Otrdien Eiropas Savienības un Ukrainas starpinstitūciju sarunas par bezvīzu programmu tikai sāksies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti