ES ārlietu ministri vienojas par vēl 500 miljoniem eiro militārai palīdzībai Ukrainai

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri vienojušies piešķirt vēl 500 miljonus eiro militārai palīdzībai Ukrainai, pirmdien pavēstīja Eiropadomes prezidents Šarls Mišels.

"Eiropa turpina sniegt atbalstu mieram un mūsu vērtību aizsardzībai," tviterī, paziņojot par lēmumu nosūtīt piekto finansējuma paketi, pavēstīja Mišels.

Līdz ar pēdējo finansējuma daļu kopējais militārās palīdzības apjoms, kas Ukrainai nodrošināts, kopš Krievija februārī pret to sāka pilna mēroga karu, sasniedzis 2,5 miljardus eiro.

ES dalībvalstis arī piegādā Ukrainai bruņojumu divpusējo centienu ietvaros neatkarīgi no bloka.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti