ES ārlietu ministri spriež par brīvās tirdzniecības līgumu ar Kanādu

Topošais brīvās tirdzniecības līgums starp Eiropas Savienību un Kanādu, kā arī veiksmīgāka palīdzība attīstības valstīm ceturtdien un pieektdien būs Eiropas ārlietu ministru sanāksmes dienaskārtības centrā.

Atšķirībā no sabiedrībā pretrunīgi vērtētā topošā brīvās tirdzniecības līguma starp Eiropas Savienību un Amerikas Savienotajām Valstīm, līdzīga vienošanās ar Kanādu neizsauc tik asu reakciju. Tomēr arī tas ir būtisks līgums, kuram pēc Kanādas un Eiropas politiķu domām būtu jāsekmē straujāka ekonomiska izaugsme abās Atlantijas okeāna pusēs. Tādēļ šis būs viens no nozīmīgiem jautājumiem ceturtdien un piektdien gaidāmajā ministru sanāksmē Briselē. Tāpat tiks apspriests arī tas, kā palīdzību attīstības valstīm var veiksmīgāk izmantot, lai mazinātu no šīm valstīm migrāciju uz Eiropu.

Līgums ar Kanādu ir nesen sagatavots ratifikācijai, un drīzumā par to savs viedoklis būs jāizsaka Eiropas Parlamentam, kur par tā virzību atbild no “Vienotības” ievēlētais deputāts Artis Pabriks. Savukārt ministru sanāksmē Latvijas pozīciju pārstāvēs Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti