ES apstiprina 37 miljardus eiro pandēmijas seku novēršanai

Eiropas Savienības (ES) Padome apstiprinājusi lēmumu par 37 miljardu  eiro piešķiršanu dalībvalstīm koronavīrusa pandēmijas radīto seku novēršanai. Iepriekš šo lēmumu atbalstīja arī  Eiropas Parlamenta deputāti.

Lēmums ļauj novirzīt 37 miljardus eiro no ES fondu līdzekļiem novirzīt iedzīvotājiem, reģioniem un valstīm, ko vissmagāk skārusi koronavīrusa pandēmija.

Apmēram astoņi miljardi eiro būs no pagājušajā gadā neizmantotā finansējuma. Bet 29 miljardi eiro šim mērķim tiks izmaksāti no nākotnē plānotajiem piešķīrumiem.

Piešķirtos līdzekļus dalībvalstis varēs izmantot veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanai, palīdzībai mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un citiem mērķiem. ES Padome norāda, ka finansējumu varēs novirzīt jau no 2020. gada 1. februāra veikto pasākumu apmaksai, kuru mērķis bija glābt dzīvības un aizsargāt iedzīvotājus.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Koronavīrusa upuru skaits pasaulē ir pārsniedzis 30 tūkstošu atzīmi. Vislielākais mirušo skaits reģistrēts Eiropā. Joprojām visdramatiskākā situācija ir Itālijā un Spānijā, savukārt ASV no vīrusa izraisītajām komplikācijām mirušo skaits dubultojies dažu dienu laikā.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti