Erdogans brīdina medijus nepārraidīt «nacionālajām un garīgajām vērtībām» kaitīgu saturu

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans sestdien publicētā direktīvā brīdināja, ka viņa valdība vērsīsies pret mediju saturu, kas uzskatāms par kaitīgu "nacionālajām un garīgajām vērtībām".

Tāds solis varētu palielināt cenzūru jau tā stingri kontrolētajā nozarē.

Erdogana parakstītajā un oficiālajā vēstnesī sestdien publicētajā direktīvā brīdināts par "nepieciešamajiem pasākumiem", kas tiks vērsti pret "kaitniecīgu saturu" "drukātajā, audio un vizuālajā presē un medijos".

Direktīvā nav precizēts, kādi tieši pasākumi plānoti, bet norādīts uz "atklātiem un slēptiem" vēstījumiem nesenās "ārvalstīs ražota satura adaptācijās", kas kaitē ģimenes vērtībām.

Tādiem materiāliem esot "postoša ietekme" uz sabiedrību, kā arī bērniem un jauniešiem, piebilsts dokumentā, vienlaikus neminot konkrētus piemērus.

2020.gadā Turcijā spēkā stājās likums, kas paredz lielāku kontroli pār sociālo mediju saturu, liekot platformām ievērot stingrus nosacījumus vai riskēt ar lieliem sodiem.

Tāpat Turcijas mediju uzraugs RTUK ir pilnvarots sodīt, aizliegt vai dzēst institūcijas vērtējumā kaitīgu saturu.

RTUK iepriekš paziņoja, ka ir sākta izmeklēšana par raidsabiedrības "Fox TV" lokalizēto versiju raidījumam "The Masked Singer" ("Dziedātājs maskā), vēstīja vietējie mediji.

Ultrakonservatīvi noskaņoti cilvēki uzstāj, ka programmā tiek izplatīti zemapziņas ziņojumi, cita starpā arī sātaniska rakstura.

RTUK iepriekš ir sodījis televīzijas kanālus un straumēšanas vietnes, tostarp "Netflix" par satura, kas izplata seksuālo minoritāšu tiesības aizstāvošu, pornogrāfisku, amorālu vai reliģiskās vērtības aizskarošu saturu.

Pagājušajā nedēļā uzraugs oficiāli aicināja raidsabiedrības reliģiski jūtīga temata dēļ nepārraidīt populārās turku dziedātājas Sezenas Aksu dziesmu, kurā Ādams un Ieva nosaukti par nezinīšiem.

Tiesību aizstāvji ilgstoši kritizējuši Turciju par izteiksmes brīvības ierobežojumiem un tiesu neatkarības mazināšanu.

Jau vēstīts, ka ar sestdien publicētu dekrētu ir atcēlis no amata valsts statistikas aģentūras vadītāju Saitu Erdalu Dinčeru, kurš amatā atradās nepilnu gadu, pēc tam, kad publicēti gada inflācijas dati izraisīja sašutumu gan valdības piekritējos, gan opozīcijā.

Aģentūras vadītājs bija kritizēts pēc tam, kad šomēnes publicēja datus, ka gada inflācijas līmenis ir 36,1% - augstākais 19 gadu laikā.

Prezidents arī iecēla jaunu tieslietu ministru - bijušo vicepremjeru Bekiru Bozdagu. Bozdags šajā amatā nomaina valdošās partijas veterānu Abdulhamitu Gilu, kurš bijis tieslietu ministrs kopš 2017.gada jūlija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti