EP Parlamentārā asambleja pieprasa Krievijai pārtraukt agresiju Ukrainā

Eiropas Padomes (EP) Parlamentārā asambleja pieņēmusi rezolūciju, kurā pieprasa Krievijai izbeigt militāro iejaukšanos Ukrainas austrumu daļā. Tomēr maz ticams, ka parlamentāriešu viedoklis spēs mainīt Maskavas nostāju.

Dokumenta tekstā Krievija arī aicināta pilnībā īstenot Minskas vienošanās un pārtraukt atbalstīt nelegālas bruņotas grupas Donbasā. Savukārt Krievija balsoja pret dokumentu, jo tā tekstā esot nepareizi formulēti vairāki jēdzieni un pieminēta Malaizijas lidmašīnas notriekšana, par ko tā neesot atbildīga.

Tikmēr eksperti norāda, ka Krievijas delegācija pēc tās mandāta atjaunošanas Eiropas Padomē  guvusi arī vairākas uzvaras, tai skaitā Lietuvai šonedēļ neizdevās bloķēt tās pārstāvju pilnvaras.

Dokumenta projektā bija iekļautas atsauces uz Krimas aneksiju, demokrātisko procesu neesamību Krievijā un prezidenta Vladimira Putina rosinātajiem konstitūcijas grozījumiem.

Parlamentāro asambleju veido 47 Eiropas Padomes dalībvalstu pārstāvji. 2014. gada aprīlī Krievijai tajā tika atņemtas balsstiesības agresijas Ukrainā dēļ, bet tās atjaunoja pagājušā gada jūnijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti