Sadaļas Sadaļas

EP komiteja noraida Ungārijas un Rumānijas komisāru kandidātus

Eiropas Parlamenta (EP) Juridiskā komiteja nobalsoja pret Rumānijas un Ungārijas izvirzītajiem kandidātiem komisāra amatiem. Kā pamatojums tiek minētas bažas par interešu konfliktu. Tagad abām valstīm, iespējams, nāksies piedāvāt jaunu kandidātu, kas būs jāizdara jau līdz pirmdienai, 30. septembrim.

EP komiteja noraida Ungārijas un Rumānijas komisāru kandidātusRihards Plūme

Jaunā Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena septembrī piedāvāja jaunās Eiropas Komisijas sastāvu. Šis sastāvs gan jāapstiprina Eiropas Parlamentam, kas var kandidātus noraidīt, un tika prognozēts, ka ar problēmām varētu saskarties kandidāti no Polijas, Ungārijas un Rumānijas. Tieši pēdējie divi kļuvuši par upuriem.

Kaimiņattiecību un paplašināšanās jautājumus bija plānots uzticēt Eiroparlamenta deputātam Lāslo Tročāņi no Ungārijas. Kopš 2014. gada viņš ieņēma tieslietu ministra posteni premjera Viktora Orbāna valdībā. Tieši viņš pielika lielu artavu to likumu pieņemšanā, kurus Brisele uzskatīja kā tiesiskumu graujošus, tādējādi izraisot Budapeštas konfliktus ar Eiropas Savienības institūcijām. Saskaņā ar kāda avota sniegto informāciju, Eiropas Parlamenta deputāti aiz slēgtām durvīm aicināja Tročāņi sniegt informāciju par advokātu biroju, kuru viņš nodibināja pirms kļūšanas par tieslietu ministru Orbāna valdībā. Acīmredzot sniegtās liecības komitejas locekļus nepārliecināja, un viņa kandidatūra tika noraidīta.

Savukārt transporta jautājumus bija plānots uzticēt Rovanai Plumbai. Komitejas deputāti Rumānijas kandidāti noraidīja pēc iztaujāšanas aiz slēgtām durvīm. Šāds balsojuma rezultāts skaidrots ar neatbilstībām starp viņas dzīvesvietā un Eiropas Savienībā deklarētajām naudas summām. Spriežot pēc rumāņu mediju vēstītā, atšķirība varētu būt pat miljons eiro. Tiek ziņots, ka viņa ir aizņēmusies 800 000 eiro no fiziskas personas, lai finansētu savu kampaņu Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Nākamnedēļ plānots sākt komisāru kandidātu intervijas Eiropas Parlamentā, un

šī komiteja ir kā pirmais siets, ko kandidātiem pirms intervijām nepieciešams iziet.

Eiropas Komisijas pārstāve Mina Andrejeva sacīja – balsojumi abās lietās nozīmē, ka šo kandidātu tālākā apstiprināšanas procedūra ir apturēta. Viņa arī norādīja, ka tas nenozīmē, ka Rumānijai un Ungārijai noteikti būs jāpiedāvā jauni kandidāti. Nākamie soļi būšot atkarīgi no tā, kā nolems rīkoties parlaments un von der Leiena. Intervijai ar Tročāņi bija jānotiek otrdien, bet ar Plumbu – trešdien.

Ja jauni kandidāti tomēr būs jāizvirza, tad kā iespējamā alternatīva rumāņu kandidatūrai uz transporta komisāra vietu varētu būt Ramona Manesku. Viņa bijusi Eiroparlamenta deputāte un kopš jūlija ieņēmusi Rumānijas ārlietu ministres amatu. Plumbu varētu nomainīt arī Rumānijas pastāvīgā pārstāve Eiropas Savienībā Luminita Odobesku.

Tikmēr runas par potenciālajiem Ungārijas kandidāta aizstājējiem pagaidām nav dzirdamas.

Eiropas Parlaments norādījis, ka šo kandidātu noraidīšana ir vēl nebijis gadījums.

Abi politiķi bija vienīgie komisāra amata kandidāti, kurus Eiropas Savienības likumdevēji lūdza stāties iztaujāšanas priekšā par iespējamiem interešu konfliktiem un neatbilstībām īpašuma lietās.

Balsojums par jaunā Eiropas Komisijas sastāva apstiprināšanu amatā paredzēts Strasbūras plenārsēdē 23. oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt