EP komiteja atbalsta rezolūcijas projektu ar asu kritiku Krievijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Eiropas Parlamenta Ārlietu komiteja atbalstīja rezolūciju par attiecībām ar Krieviju, kurā tiek pausts nosodījums Krievijas agresijai Ukrainā. 

Rezolūcijas autors ir no Lietuvas ievēlētais deputāts Gabrieļus Landsberģis. Viņš uzsver, ka tas ir pirmais Eiropas Parlamenta dokuments, kas skaidri un asi apraksta pašreizējās attiecības ar Krieviju pēc Ukrainas konflikta sākuma.

Kopš Ukrainas konflikta sākuma Eiropas Parlamenta lielāko grupu politiķi ne reizi vien ir nākuši klajā ar dažādiem asiem paziņojumiem par Krievijas agresiju. Tomēr Parlamentā ir arī ne mazums deputātu, kuri uzskata, ka ar Krieviju būtu jācenšas saglabāt pēc iespējas labākas attiecības. Tādēļ arī paziņojumu tonim būtu jābūt mierīgākam. Tas bija viens no iemesliem, kādēļ sākotnējai rezolūcijai par attiecībām ar Krieviju bija iesniegti ļoti daudzi priekšlikumi un grozījumi.

”Es domāju, ka sankcijas apvienojumā ar zemām naftas cenām ir izrādījušās par diezgan cietu riekstu Krievijas varai. Un, manuprāt, ja mēs turpināsim sankcijas, ja Eiropai pietiks spēka vienoties par to turpināšanu, tad Krievijas režīmam būs jāsāk aizdomāties kāda nākotne to sagaida,” pauda Gabrieļus Landsberģis.

Landsberģis uzskata, ka Eiropas Savienība nav pietiekami novērtējusi Krievijas agresiju. Dokumentā ir arī pausts aicinājums pēc iespējas ātrāk izstrādāt plānu cīņai ar Krievijas informatīvo politiku gan Eiropā, gan arī tās Austrumu kaimiņvalstīs.

Tomēr rezolūcijā nav tikai kritika. Deputāti arī uzskata, ka būtu nepieciešams veicināt Krievijas studentu viesošanos Eiropas augstskolās un zinātnieku kopprojektus, lai attīstītu cilvēciskos kontaktus starp Krieviju un Eiropu.

“Tas ko vēlamies pateikt Krievijai ir ka nedz sankcijas, nedz šis ziņojums nav vērsti pret Krievijas tautu. Tie ir vērsti tikai pret valdošo režīmu, kas aktīvi karo ar savu kaimiņvalsti,” sacīja Landsberģis.

Galīgais balsojums par sagatavoto rezolūciju ir gaidāms Eiropas Parlamenta jūnija plenārsēdē. Tas būs arī brīdis, kad Eiropas valstu vadītājiem vajadzēs izšķirties vai pagarināt esošās sankcijas pret Krieviju.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti