Euranet Plus

Eiropas Parlaments varētu aicināt EK atteikties no pārejas uz ziemas un vasaras laiku

Euranet Plus

Straujais "Bitcoin" vērtības kritums iezvana trauksmes zvanus Eiropas uzraudzības iestādēs

EP Vides komiteja aicina globālā līmenī aizliegt kosmētikas izmēģinājumus uz dzīvniekiem

EP izskan aicinājums globāli aizliegt kosmētikas izmēģinājumus uz dzīvniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Eiropas Parlaments (EP) aicina Eiropas Komisiju uzsākt diplomātisku diskusiju par pilnīgu uz dzīvniekiem testētās kosmētikas aizliegumu visās pasaules valstīs. Eiropas Savienībā jau piecus gadus ir aizliegta uz dzīvniekiem izmēģināto kosmētikas līdzekļu tirdzniecība. Taču eiroparlamentāreši norāda, ka tirgus arvien nav pasargāts no šādas kosmētikas vai no kādu produkcijas sastāvdaļu importa, kas tomēr testēts uz dzīvniekiem citās valstīs.

Eiropas Parlamenta Vides komiteja aicina globālā līmenī aizliegt kosmētikas izmēģinājumus uz dzīvniekiem līdz 2023. gadam.

Eiropas Savienības iekšienē kopš 2013. gada ir aizliegts tirgot kosmētikas līdzekļus, kas pārbaudīti uz dzīvniekiem.

Komiteja norāda, ka aptuveni 80% pasaules valstu joprojām atļauj izmantot dzīvniekus, lai testētu kosmētiku. Eiropas Parlamenta sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas deputāte Miriama Dali no Maltas norāda, ka aizliegums ir iespējams arī globālā līmenī:

''Aizliegumu izdevās jau panākt Eiropas Savienības līmenī. Tādēļ mēs ticam, ka tas var strādāt arī visā pasaulē. Manuprāt, tas radīs ķēdes reakciju. Ja mums ir politika, kas mēģina patiešām aizliegt izmēģinājumus ar dzīvniekiem, tas dotu tiešu signālu nozarei un pētniekiem, ka viņiem ir jāmeklē alternatīvas. Un līdzšinējais kosmētikas industrijas darbs liecina, ka alternatīvas pastāv un tās darbojas. Tātad, ja ir politisks spiediens, tad lietas var mainīties.''

Tāpat Vides komitejā spriests, ka datu trūkums par ievesto kosmētiku liedz aizsargāt Eiropas Savienības tirgu no produkcijas, kas tomēr testēta uz dzīvniekiem trešajās valstīs. Rezolūcijā par globālu aizliegumu minēts, ka jāstiprina aizliegums ne vien tirgot uz dzīvniekiem testētu kosmētiku, bet arī jākontrolē kosmētikā izmantojamo importēto sastāvdaļu tirgus. Saskaņā ar Eirobarometra aptauju 89 procenti eiropiešu uzskata, ka Eiropas Savienībai vajadzētu darīt vairāk, lai starptautiski veicinātu dzīvnieku labturību, un 90 procenti uzskata, ka ir svarīgi sasniegt augstākus dzīvnieku labturības standartus visā pasaulē. Turpina nevalstiskās dzīvnieku aizstāvju organizācijas ‘’Cruelty Free International’’ pārstāve Kerija Postlvaita (Kerry Postlewhite):

''Līdzšinējā Eiropas Savienības kosmētikas ražošanas regula parāda, ka kosmētikas testēšanas uz dzīvniekiem izbeigšana - tas ir labi dzīvniekiem, un to vēlas arī patērētāj. Patiesībā patlaban tas arī ir labāk pašai industrijai, ja panāktu vienlīdzīgus spēles noteikumus visā pasaulē, kas skaidri pasaka – pietiek izmēģināt kosmētiku vai kādas tās sastāvdaļas uz dzīvniekiem.

Mēs savos pētījumos esam noskaidrojuši, ka aptuveni pusmiljons dzīvnieku gadā iet bojā kosmētikas testos un, manuprāt, mūsdienās teju visi piekrīt, ka tas ir jāpārtrauc visās pasaules vietās.''

Rezolūciju par diplomātiska globāla aizlieguma veidošanu pret kosmētikas izmēģinājumiem uz dzīvniekiem vienbalsīgi apstiprināja Eiropas Parlamenta Vides komitejas deputāti, un tā tiks nodota balsošanai Eiropas Parlamenta marta plenārsēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti