EP deputāti atbalsta Eiropola pilnvaru paplašināšanu

Eiropas Policijas birojam jeb Eiropolam turpmāk būs plašākas pilnvaras, lai cīnītos ar teroristiem un citām organizētām noziedzības grupām. To paredz jaunie noteikumi, ko šonedēļ atbalstīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāti. Politiķi uzsver, ka plašākas pilnvaras ļaus Eiropolam uzlabot informācijas apmaiņu starp dalībvalstīm par bīstamiem noziedzniekiem, kā arī veiksmīgāk cīnīties ar kaujinieku vervēšanu internetā.

 

Nepietiekama sadarbība starp Eiropas Savienības dalībvalstu drošības dienestiem tiek uzskatīta par vienu no iemesliem, kādēļ Parīzes un Briseles teroristu uzbrukumus nav izdevies novērst. Lai gan vairums šo noziedznieku bija zināmi policijai jau iepriekš, nepietiekamā informācijas apmaiņa kavēja laicīgi atpazīt un novērst šos noziegumus.

Tādēļ Eiropas politiķi tagad ir vienojušies par nepieciešamību stiprināt Eiropolu, organizāciju, kas palīdz koordinēt sadarbību starp tiesībsargājošajām iestādēm dažādās valstīs. Turpmāk valstīm būs obligāti jāsniedz Eiropolam tam nepieciešamā informācija, pasvītroja iekšlietu komisārs Dimitris Avramopuls:

“Nesenā pētījuma dati parāda, ka 82% Eiropas iedzīvotāju vēlas, lai Eiropas Savienība vairāk iesaistītos terorisma apkarošanā. Kad 2017. gada pavasarī šie noteikumi stāsies spēkā, mums būs likumīgs pamats to darīt. Galvenokārt mēs to paveiksim, padarot Eiropolu par Eiropas Savienības tiesībsargājošo iestāžu informācijas centru. Parīzes un Briseles notikumi skaidri parādīja, ka tieši vāja informācijas apmaiņa ir mūsu Ahilleja papēdis.''

Jaunās Eiropola pilnvaras ļaus tam ātrāk izveidot īpašas vienības cīņai ar kādu konkrētu noziegumu grupu. Tāpat tiks pastiprināta cīņa ar potenciālo kaujinieku un teroristu vervēšanu internetā, ar ko aktīvi nodarbojas islāma teroristi un viņu sabiedrotie. Turklāt Eiropols varēs pieprasīt interneta pakalpojumu sniedzējiem un tādiem sociāliem tīkliem kā ''Facebook'' vai ''Twitter'' izdzēst vervētāju un radikālo sludinātāju ievietotās ziņas, sacīja Eiropas Parlamenta deputāts no Spānijas Augustins Diazs de Mera Gasija Konsuegra, kurš ir atbildīgs par šī likumprojekta virzību:

“Eiropols pastāv, lai veiksmīgāk cīnītos ar džihādistiem. Tādēļ mums jādod viņiem piemērotāki rīki šī uzdevuma veikšanai. Jau janvārī tiks izveidots Eiropas Pretterorisma centrs, lai cīnītos ar terorismu, apvienojot izlūkdienestu informāciju un resursus. Tiek arī radīts likumisks pamats īpašās interneta vienības izveidei, kuras uzdevums ir cīnīties ar noziegumiem interneta vidē. Tas ir būtiski, lai mēs spētu apkarot ekstrēmistu un džihādistu propagandu internetā.''

Deputāti arī sola rūpīgi uzraudzīt, lai Eiropols izmantotu tā rīcībā esošo informāciju tikai cīņai ar noziedzību. Tādēļ jaunajos noteikumos esot iestrādātas prasības arī iedzīvotāju privātās dzīves aizsardzībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti