EP bažījas par politisko krīzi Ukrainā un iestrēgušajām reformām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ukrainas parlamenta deputāti nākamnedēļ ieradīsies Briselē, lai tiktos ar Eiropas Parlamenta (EP) līderiem, politiskajām grupām un deputātiem un apspriestu ieviešamo reformu gaitu. Tas notiek laikā, kad Eiropas Savienība un dalībvalstis neslēpj bažas par politisko krīzi, kas piemeklējusi Kijevu. Šonedēļ Vācijas un Francijas ārlietu ministri kopīgas vizītē Ukrainā aicināja politiķus likt pie malas savstarpējās nesaskaņas, lai noliktu valsti uz reformu un ekonomiskās attīstības ceļa.

Eiropas Savienība un tās dalībvalstis turpina izdarīt spiedienu uz Ukrainas politiķiem īstenot reformas laikā, kad valstī iestājusies politiskā krīze. Pagājušajā nedēļā premjers Arsēnijs Jaceņuks izturēja uzticības balsojumu parlamentā par spīti tam, ka prezidents Petro Porošenko bija aicinājis viņu atkāpties, norādot uz sabiedrības neapmierinātību ar viņa valdības darbu un trūkumiem reformu īstenošanā un cīņā pret korupciju. Kaut Jaceņuks uzticības balsojumu izturēja, par izstāšanos no koalīcijas paziņoja divas partijas, līdz ar to viņš vairākumu parlamentā ir zaudējis un jāmeklē jauni sabiedrotie.

Uz šo notikumu fona šonedēļ vizītē Kijevā kopīgi ieradās Vācijas un Francijas ārlietu ministri, uzsverot, ka iesāktās, bet iestrēgušās reformas ir nepieciešams turpināt. Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers brīdināja, ka reformas ir jāīsteno, balstoties uz politiku, kas nepieļauj nekādu toleranci pret korupciju. Tēlaini izsakoties, viņš atzina, ka ieradies Ukrainā brīdī, kad tā piedzīvo „vētru,” bet aicināja politiķus pārvarēt savstarpējos cīniņus.

Arī Francijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero norādīja, ka Ukrainai vēl ir daudz darāmā, bet „tam nepieciešama funkcionējoša valdība.” Viņš arī brīdināja, ka no sekmēm cīņā pret korupciju būs atkarīga vīzu režīma liberalizācija starp Eiropas Savienību un Ukrainu.

Satraukumu par par notikumu attīstību Ukrainā pauda arī Eiropas Savienība.

„Mēs ļoti uzmanīgi sekojam notikumiem Ukrainā. Šajā kritiskajā brīdī ir svarīgi, lai valsts politiskie līderi saglabā fokusu uz reformām. Pašreizējo krīzi var uzskatīt arī par iespēju uzlabot darba kvalitāti, kā arī par iespēju pārliecināt iedzīvotājus, ka Ukrainas līderi spēj tikt galā ar izaicinājumiem, ko rada sistēmiskās pārmaiņas, kā to pieprasīja cilvēki, kas pirms diviem gadiem piedalījās Maidanā,” pauda Eiropas Komisijas preses pārstāve Maja Kocijančiča.

Nākamnedēļ Eiropas Parlamentā notiks vairāku dienu konference, uz kuru ieradīsies Ukrainas parlamenta deputāti, lai citu jautājumu starpā apspriestu arī reformu ieviešanas gaitu. Saskaņā ar Ukrainas parlamenta spīkera Voldomira Groismana preses dienesta vēstīto, ukraiņu deputātiem paredzētas tikšanās ar Eiroparlamenta politisko grupu un komiteju vadītājiem, kā arī atsevišķiem  deputātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti