Elizabete II dod zaļo gaismu britu sarunām par izstāšanos no ES

Karaliene Elizabete II devusi karalisko piekrišanu “Brexit” likumprojektam, ļaujot Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai sāk sarunas par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

Kā ziņo britu raidsabiedrība BBC, „Brexit” ministrs Deivids Deiviss paziņoja, ka līdz mēneša beigām tiks iedarbināts Lisabonas līguma 50.pants, tādējādi sākot sarunas, lai “izveidotu pozitīvas, jaunas attiecības ar mūsu draugiem un kaimiņiem Eiropas Savienībā”.

Iepriekš, 13.martā, Lielbritānijas parlaments apstiprināja likumprojektu par  pilnvarojuma piešķiršanu premjerei Terēzai Mejai oficiāli sākt izstāšanās sarunas.

Lordu palāta atkārtoti apstiprināja "Brexit" likumprojektu.  Pirms tam apakšpalāta – Pārstāvju palāta, kur Mejas konservatīvajiem ir vairākums, to atbalstījusi. Bet augšpalāta – Lordu palāta – pieprasījusi „Brexit" likumprojekta divus grozījumus. Viens paredzēja garantēt Lielbritānijā dzīvojošo Eiropas Savienības pilsoņu tiesības, bet otrs – ka galīgo izstāšanās līgumu apstiprina arī parlaments.

Pēc šiem grozījumiem Pārstāvju palāta apstiprinājusi šo likumu, taču noraidīja divus Lordu palātas atbalstītos labojumus likumā.  Līdz ar to likumprojekta galīgajam apstiprinājumam atkal bija nepieciešams Lordu palātas atbalsts bez abiem labojumiem. 

Pērn, jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības  (ES). Bet 24. janvārī Apvienotās Karalistes Augstākā tiesa nolēma, ka valdība nevar iniciēt valsts izstāšanos no ES bez parlamenta piekrišanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti