Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Elektromobiļiem uzdod radīt troksni

Elektromobiļiem uzdod radīt troksni

Šonedēļ Eiropas Savienībā stājušies spēkā jauni noteikumi elektromobiļiem. Tiem ir uzdots – radīt troksni, jo pārāk klusa pārvietošanās apdraud gājējus.

Pa Eiropas ceļiem brauc arvien vairāk elektromobiļu, taču tas apkārtējos raisa nevis prieku, bet gan neskaitāmas sūdzības. To iemesls – šādu automašīnu pārvietošanās ir pārāk klusa. Gājēji nedzird elektromobiļu tuvošanos, un tas rada ceļu satiksmes negadījumu risku. Tādēļ 1. jūlijā Eiropas Savienībā stājās spēkā noteikumi, kas pieprasa visus jaunus elektromobiļus aprīkot ar motora trokšņa ģeneratoriem.

Tiem jāieslēdzas automātiski, kad mašīna brauc atpakaļgaitā vai pārvietojas ar ātrumu mazāk par 19 kilometriem stundā. Kā secināts Briselē, abos šajos gadījumos netālu no spēkrata var atrasties gājēji. Lielākos ātrumos mākslīgā skaņa pati atslēgsies, jo ātri automašīnas parasti brauc vai nu pa šosejām, vai ceļiem, kas aprīkoti ar attiecīgām gājēju pārējām vai luksoforiem.

Jauno regulu īpaši apsveica britu pavadoņsuņu organizācija, jo troksnis akliem cilvēkiem bieži aizstāj redzi.

Mašīnas jau gadiem rada troksni, un akliem cilvēkiem ir iemācīts šo troksni izmantot, lai ikdienā orientētos automašīnu satiksmē, – uzmanīgi klausīties, vai tagad ir droši šķērsot ceļu. Bez šī trokšņa zūd arī aklu cilvēku neatkarība un pārliecība par savu pārvietošanos.

No 1. jūlija ar trokšņa radīšanas ierīcēm jāaprīko jaunie auto, bet sākot ar 2021. gadu tām jābūt uzstādītām pilnīgi visos elektromobiļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt