Ekvadoras prokurors sāks «Wikileaks» dibinātāja Asanža pratināšanu

Vietnes "Wikileaks" dibinātājs Džuljens Asanžs pirmdien, 14.novembrī, beidzot tiks nopratināts saistībā ar aizdomām izvarošanā Zviedrijā. Asanžs vairāk nekā četrus gadus pavadījis Ekvadoras vēstniecībā Londonā, cenšoties izvairīties no izdošanas Zviedrijai, kur viņš tiek turēts aizdomās par izvarošanu. 

Ekvadora piešķīrusi Asanžam politisko patvērumu. 45 gadus vecais Austrālijas pilsonis atteicies doties uz Zviedriju, šo lēmumu pamatojot ar bažām, ka Zviedrija viņu izdos ASV, kur viņu varētu tiesāt par simtiem tūkstošu slepenu ASV diplomātiskās un militārās sarakstes dokumentu publiskošanu 2010.gadā.  

Saskaņā ar Zviedrijas prokuratūras paziņojumu, Asanžu nopratinās Ekvadoras prokurors, kurš ieradīsies Ekvadoras vēstniecībā Londonā, kur ''Wikileaks'' dibinātājs uzturas kopš 2012.gada.

Caur savu advokātu Asanžs paziņoja, ka atzinīgi novērtē šo soli un iespēju pierādīt, ka viņš nav vainīgs. Zviedrijas varasiestādes norādīja, ka nopratināšanā klāt būs arī Zviedrijas prokuratūras pārstāve un Zviedrijas policijas inspektors, tāpat „tiks paņemts arī DNS paraugs, pieņemot, ka Džuljens Asanžs tam piekritīs”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti