Laikmeta krustpunktā

Būtiski Satversmes tiesas spriedumi, mēģinājumi ietekmēt tiesu. Saruna ar Aivaru Endziņu

Laikmeta krustpunktā

Propaganda Krievijas cilvēku ir pārveidojusi. Saruna ar viceadmirāli Gaidi Andreju Zeibotu

Trauksmainie 90.gadi un toreizējo lēmumu nozīme tagad. Saruna ar Guntaru Krastu

Ekspremjers Krasts: Krievijas ekonomikai tuvojas «cunami»; pasaulei var nākties palīdzēt tās tautai

Rietumvalstu noteiktās sankcijas var atstāt graujošu ietekmi uz Krievijas ekonomiku; pasaulei pēc trim līdz pieciem mēnešiem var nākties iet palīgā Krievijai, lai glābtu tās iedzīvotājus. Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio raidījumā "Laikmeta krustpunktā" pauda Latvijas bijušais premjers Guntars Krasts.

Pēc viņa teiktā, patlaban vēl nevar novērtēt to, cik būtiski rietumvalstu sankcijas ietekmēs Krievijas ekonomiku, kā arī to, vai sankcijas pilnībā sagraus valsts ekonomiku.

Viņš prognozēja, ka Krievijā "tuvojas ekonomisko izmaiņu cunami" un tās ekonomika trīs mēnešu laikā "gandrīz pilnībā pārstās funkcionēt".

Pārtraucot ekonomiskās attiecības ar pārējo pasauli, var tikt sarautas visas Krievijas loģistikas ķēdes. "Pats dramatiskākais, ka tie cilvēki aiz Urāliem nesaņems viselementārāko vairs," vērtēja Krasts, neizslēdzot iespēju, ka pārējai pasaulei, iespējams, pēc 3–5 mēnešiem nāksies iet palīgā Krievijai glābt tās iedzīvotājus.

"Patiesībā tā var izvērsties par pilnīgu katastrofu valstij. Tas, ka pārtrūkst viss, neies vilcieni, pagaidām vēl nekas nav iedarbojies no tā, nelidos lidmašīnas, neies transporta līdzekļi, nebūs rezerves daļu, nebūs daudz pārtikas produktu, no kuriem liela daļa tiek ražota uz importētām iekārtām.[..] Tā ir katastrofa, kuru nevar novērtēt," sprieda ekspremjers.

Viņaprāt, ja Krievijas ekonomika sabruks prognozēto trīs mēnešu laikā, tas paātrinās konflikta risinājumu, un Krievija būs gatava uz "saprātīgākiem, daudzmaz pieņemamākiem nosacījumiem apturēt karadarbību un kaut kādā laika periodā izskatīt iespēju par karaspēka izvākšanu bez tādiem noteikumiem, kas nevar būt pieņemami Ukrainai un pārējai pasaulei". 

Tiesa, ja būtu apvērsums "galmā" jeb Kremlī, tad risinājums kara izbeigšanai Ukrainā būtu daudz "vieglāks un ātrāks", piebilda Krasts.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās jau kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā. Konfliktā jau gājuši bojā vairāk nekā 500 civiliedzīvotāji, tajā skaitā 40 bērni.

Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas vairākas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti