Eksplozijā pie Krievijas Drošības dienesta ēkas viens bojāgājušais

Spridzekļa eksplozijā Krievijas Federālā drošības dienesta ēkā Arhangeļskā gājis bojā viens cilvēks un trīs guvuši ievainojumus.

Sprādziens noticis ēkā pie ieejas blakus metāla detektoram. Nacionālā pretterorisma komiteja paziņoja, ka ēkā iegājusi persona, kas no somas izņēma neidentificētu priekšmetu, kas uzsprāga šīs personas rokās.

Izmeklētāji kā atbildīgo identificējuši kādu 17 gadus vecu Arhangeļskas iedzīvotāju. Avoti medijiem teikuši, ka viņa vārds ir Mihails Žlobitskis, students vietējā arodskolā. Izmeklētāji izplatīja attēlu no videonovērošanas kameras, kurā aizdomas turētais redzams pirms sprādziena – slaids jaunietis ar mugursomu.

Vēlāk sociālajos medijos publicēts it kā pirms uzbrukuma sūtīts ziņojums, kurā uzbrucējs sevi identificē kā anarhokomunistu un Krievijas federālās drošības dienestu apsūdz “lietu fabricēšanā un cilvēku mocīšanā”.

Dažas minūtes pirms eksplozijas par gaidāmo sprādzienu tika brīdināts kādā anarhistu forumā ziņapmaiņas lietotnē Telegram. Ierakstā bija teikts, ka Federālā drošības dienesta ēka būs „teroruzbrukuma” mērķis. Ieraksta autors parakstījās kā „Valerjans Panovs”, paziņojot, ka viņš par to uzņemas atbildību. Viņš Federālo drošības dienestu apsūdzēja par „lietu safabricēšanu un cilvēku spīdzināšanu”.

Izmeklētāji ierosinājuši krimināllietu par terorismu un ieroču nelegālu glabāšanu. Viņi paziņoja, ka pārbauda, vai aizdomās turētais nebija kādas aizliegtas organizācijas loceklis. Esot pārmeklēts viņa dzīvokli un nopratināti tuvinieki un draugi.

Par notikušo tika informēts Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš pats ir bijušais Federālā drošības dienesta aģents. Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs gan attiecās izteikt pieņēmumus par uzbrukuma motīvu. Jānorāda, ka uzbrukumi policijai un drošībniekiem mēdz būt visai ierasta parādība Krievijas Ziemeļkaukāzā Čečenijā un Dagestānā, taču šādi incidenti ir reti pārējā Krievijas teritorijā.

Konkrētais dienests šogad bijis iesaistīts divās pretrunīgi vērtētās lietās pret cilvēkiem, kurus apsūdz sacelšanās organizešanā. Abās lietās cilvēktiesību aizstāvji norādīja, ka apsūdzības ir nepatiesas un ka apsūdzētie esot spīdzināti.  Krievija pret spridzinātāju ierosinājusi krimināllietu par terorismu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti