Eksperts: Lielbritānijā Covid-19 krīze universitātes skars smagāk nekā citviet Eiropā

Koronavīrusa krīze Lielbritānijas universitātes skars daudz smagāk nekā izglītības iestādes kontinentālajā Eiropā. Vismaz sākotnēji. To izdevumam „Politico” norādījis Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Izglītības un prasmju direktorāta pārstāvis Dirks van Damme.

Eksperts: Covid-19 krīze britu universitātes skars smagāk nekā izglītības iestādes kontinentālajā EiropāRihards Plūme

  Universitātes visā pasaulē gūst ieņēmumus ne tikai no vietējo studentu maksājumiem, bet arī no ārvalstu studentiem. Taču Covid-19 pandēmijas dēļ ieviestie ierobežojumi ārvalstu studentu plūsmu apturējusi.

  Līdzīgi kā skolām arī pasaules augstākās izglītības iestādēm Eiropā pandēmijas laikā bija jāslēdz savas durvis un jāpāriet uz tālmācību. OECD Izglītības un prasmju direktorāta pārstāvis Dirks van Damme skaidro - atšķirībā no skolām, kuras ir pasargātas ar valsts finansējuma vairogu, universitātēm nāksies piedzīvot nopietnu uzbrukumu savam uzņēmējdarbības modelim.

  Ņemot vērā ceļošanas ierobežojumus, universitātes sagaida pandēmijas izraisītu starptautisko studentu skaita samazināšanos, kas atstās robu budžetā. Šie studenti parasti par studijām maksā lielāku maksu nekā vietējie studenti vai studenti no citām dalībvalstīm.

  Van Damme uzsver, ka krīze vissmagāk skars universitātes, kurās par studijām jāmaksā visvairāk. Un, ņemot vērā to, ka Lielbritānijas un citām anglosakšu institūcijām ir tendence iekasēt daudz lielāku maksu nekā Eiropas kontinentālajā daļā, tās, iespējams, piedzīvos daudz lielāku ienākumu kritumu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti