Eksperts: Līdz Krievijas prezidenta vēlēšanām atslābuma nebūs, bet pēc tam varētu sākt sarunāties

Attiecībās ar Krieviju atslābums nav gaidāms līdz pat kaimiņvalsts prezidenta vēlēšanām, kas gaidāmas 2018.gada martā, savukārt pēc tām jau varētu sākt sarunāties, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Latvijas Ārpolitikas institūta direktors, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesors Andris Sprūds.

“Domāju, ka atslābumu visi grib, tikai tam īsti nav pamata. (..) Nav tik vienkārši apsēsties pie galda un vienoties, ja mēs esam atšķirīgi, ja uztveram dažādi situāciju, mūsu intereses un situāciju Ukrainas gadījumā,” sacīja Sprūds.

Līdz ar to aizvien gaidāma spriedzes turpināšanās un līdz Krievijas prezidenta vēlēšanām sagaidīt atslābumu un attiecību uzlabošanos nevar.

Savukārt pēc vēlēšanām varbūt situācija mainīsies: “Ja būs jau ievēlēta Angela Merkele, vēlēšanu process [Vācijā] jau būs noslēdzies, Krievijas informatīvā klātbūtne šajos procesos būs mazinājusies un tanī brīdī pašam [Krievijas prezidentam Vladimiram] Putinam nebūs jāparāda, cik viņš ir spēcīgs līderis, varbūt beidzot varēs sākt sarunāties.”

Kopumā gan Krievijas un Rietumu attiecībās “sliktās asinis” nepazudīs, pat ja selektīvi sadarbība notiks, jo ir virkne jautājumu, no kuriem neaizbēgt.

“Būs tāds pusaukstais karš (..) – būs jomas, kurās mēs viens otru nesapratīsim, būs jomas, kurās tomēr kādi mēģinājumi meklēt kopīgu valodu būs,” komentēja eksperts.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti