Rīta intervija

Intervija ar VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" valdes priekšsēdētāju Raiti Nešporu

Rīta intervija

Intervija ar VRS Daugavpils pārvaldes priekšnieku pulkvedi Oļegu Jemašovu

LĀI direktora vietnieks Kārlis Bukovskis par konfliktiem diplomātijā

Eksperts: Krievija ar rietumu diplomātu izraidīšanu var arī apklusināt šo gadījumu

Ja Krievijas atbildes reakcija uz savu diplomātu izraidīšanu saistībā ar dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanu Lielbritānijā būs tikpat daudzu attiecīgo rietumvalstu diplomātu izraidīšana, šis gadījums varētu arī drīzumā pieklust, bet Maskava arī pierādījusi, ka spēj spert negaidītus soļus, intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks Kārlis Bukovskis.

Solidarizējoties ar Lielbritāniju, vairākas valstis izraidīja krievu diplomātus, par kuriem bija aizdomas, ka viņu darbība neaprobežojas ar diplomātu pienākumiem.

Parasti šādās situācijas kā atbildes solis seko diplomātu izraidīšana tādā pašā skaitā, bet jautājums ir, vai Krievija dusmās un parādot savu spēku neizdomās kādu alternatīvu risinājumu, jo arī līdz šim Krievija parādīja, ka spēj izgudrot negaidītas darbības, norādīja Bukovskis.  

Viņš sacīja, ka notikumi ar diplomātu izraidīšanu ir turpinājums pretstāvēšanai, un Rietumu pasaule aizvien vairāk saprot, ka šī pretstāvēšana kļūst neizbēgama, Krievija ar neordināru rīcību provocē šādas atbildes.

Tajā pašā laikā vairāku valstu līderi apsveikumi Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ar pārvēlēšanu amatā norāda, ka Rietumi tomēr vēlas runāt ar Krieviju kā ar normālu partneri.  

KONTEKSTS:

Saistībā ar Lielbritānijā notikušo krievu bijušā spiega Sergeja Skripaļa saindēšanu virkne rietumvalstu 26. martā paziņoja, ka izraidīs Krievijas diplomātus - kopumā ap 100 cilvēku. Visvairāk Krievijas diplomātu izraidīs ASV - 60.

4.martā ar nervus paralizējošu vielu tika saindēts 66 gadus vecais bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa 33 gadus vecā meita Jūlija. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nāca klajā ar paziņojumu, ka Krievija varētu būt iesaistīta šajā indēšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti