Panorāma

Krievijai varētu liegt pieeju SWIFT

Panorāma

Panorāma

Arī Gruzijā bažas par Krievijas darbībām

Eksperts: Arī Gruzijā ir bažas par Krievijas darbībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Gruzija Rietumu sankcijām pret Krieviju nepievienosies. Tā 25. februārī pauda šīs valsts premjerministrs. Gruzijas iedzīvotāju noskaņojums gan esot citāds – galvaspilsētā pret Krievijas izvērsto agresiju notiek protesti, bet premjerministrs aicināts demisionēt. Aptuveni 30 000 cilvēku piektdienas, 25. februāra, vakarā izgāja Gruzijas galvaspilsētas Tbilisi ielās. Viņi pauda, ka Krievija ir arī viņu ienaidnieks. 

"Jā, zinu, ka nesenie Gruzijas premjerministra paziņojumi radīja zināmas bažas un jautājumus, bet Tbilisi ielās arī notika lielas demonstrācijas [pret Krievijas agresiju]. Šī nācija – Gruzijas nācija – atbalsta un vienmēr atbalstīs Ukrainu," norāda Eiropas Starptautiskās politiskās ekonomikas centra vecākais līdzstrādnieks Tengizs Pkhaladze.

Eksperts stāsta, ka protesta mērķis bija atbalstīt Ukrainu, nevis gāzt premjeru, tāpēc viņa atkāpšanās, visticamāk, nav gaidāma. Gruzijas iedzīvotāji savu atbalstu ukraiņiem pauž ikdienā – palīdz ar izmitināšanu, sniedz humanitāru un arī finansiālu palīdzību.

Ukrainā notiekošais Gruzijā atbalsojas kā baiss deja-vu – arī tur 2008. gadā viss sākās ar Krievijas militārajām mācībām, dezinformācijas un Kremļa propagandas izplatīšanu un turpinājās ar uzbrukumu.

"Un pat šis tā sauktais Donbasa un Luhanskas atzīšanas akts un dokuments, un šī “miera operācijas” uzsākšana – tas ir diezgan līdzīgi operācijai un dokumentiem [Gruzijā]. Tas ir kā būtiski nokopēts 2008. gada dokuments Gruzijā," uzsver Pkhaladze.

Abhāzija un Dienvidosetija – šie reģioni arī pauduši atbalstu Krievijas militārajām darbībām Ukrainā. Eksperts gan spriež, ka šīs teritorijas pārvalda tādas pašas Kremļa marionetes kā Doneckā un Luhanskā, un viņu viedoklis vienmēr skan teju unisonā ar Kremļa radīto propogandu.

Satraukumu gan rada tajos patlaban notiekošais.

"Problēma, kas rodas un rada bažas, ir tā, ka šajās okupētajās teritorijās mēs esam novērojuši militarizāciju. Un nesenās militārās mācības, kuras starptautiskie mediji dēvēja par Krievijas–Baltkrievijas mācībām, patiesībā notika arī Gruzijas okupētajās teritorijās, proti, Abhāzijā un Dienvidosetijā," skaidro Pkhaladze.

Iespējami tālāko notikumu attīstības scenāriji esot bīstami. Tāpēc patlaban Ukrainā notiekošo eksperts vērtē ne tikai kā draudus Ukrainai, bet arī visam Melnās jūras reģionam un arī Eiropai.

"Ziniet, tagad visa uzmanība ir pievērsta Ukrainai, un tas ir pareizi. Taču tajā pašā laikā mums jāpievērš uzmanība arī citur notiekošajam, jo Krievija parasti un kā vienmēr raida uguni visur, kur tas ir iespējams," turpina eksperts.

Okupācija Gruzijā nav apstājusies. Un Gruzijas iedzīvotāji tās iespaidu jūt katru dienu, stāsta eksperts. Reģionu apkaimē cilvēki cieš, tiekot nolaupīti, spīdzināti un pat nogalināti.

"Un tāpēc šī militarizācija un šāda veida militārās operācijas ir ļoti bīstamas. Krievija var radīt provokācijas jebkurā laikā, jebkurā brīdī," uzsver Pkhaladze.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti