Eksperti: Itālijas valdībai ir mirstoša cilvēka gaita

Itālijas valdībai ir mirstoša cilvēka gaita, - tā medijos situāciju Itālijas valdībā pēc Silvio Berluskoni partijas deputātu mandātu nolikšanas raksturo analītiķi.

Kā ziņots, mandātus nolikuši Itālijas bijušā premjera Silvio Berluskoni pārstāvētās partijas deputāti. Šāda rīcība ir protests Augstākās tiesas šonedēļ spēkā atstātajam spriedumam, ka Berluskoni par nodokļu nenomaksāšanu jāliek cietumā. Berluskoni pēc tikšanās ar deputātiem apliecinājis centriski labējās „Brīvības partijas” gatavību jaunām vēlēšanām. Deputātu protesta dēļ ir apdraudēta valdības stabilitāte.

"Esam gatavi nolikt mandātus, lai aizstāvētus savus ideālus," tā sacījis Itālijas iekšlietu ministrs. Viņš ir viens no „Brīvības partijas” pārstāvjiem, kuri pēc Silvio Berluskoni piespriestā cietumsoda abās parlamenta palātās paziņojuši par plāniem atlūgumus iesniegt prezidentam Džordžo Napolitano.

Bijušais premjers Berluskoni Augstākās tiesas lēmumu un arī citas pret viņu iepriekš notikušās prāvas nodēvējis par pilnīgi neatbilstošām realitātei. Berluskoni emocionāli deviņu minūšu garā video vēstījumā sevi sauc par daudzu neticamu apsūdzību nevainīgu upuri. Viņam ir ticis piespriests arī cietumsods par nepilngadīgas prostitūtas izmantošanu un policijas slepeni noklausītas sarunas publicēšanu savā laikrakstā - kopumā astoņi gadi aiz restēm.

Šie cietumsodi apelāciju dēļ nav stājušies spēkā, un arī viena gada cietumsods par Berluskoni mediju koncerna "Mediaset" nenomaksātajiem nodokļiem, visticamāk, dzīvē izpaudīsies kā mājas arests vai sabiedriski derīgu darbu izpilde. Bijušajam valdības vadītājam no reāla cietumsoda ir iespēja izvairīties vecuma dēļ. Berluskoni ir 76. Ne tikai Berluskoni, bet arī citi mediju koncerna pārstāvji noliedz tiesā izskatītās apsūdzības par mediju koncerna nelikumīgajām darbībām. „"Mediaset" esot mākslīgi palielinājis filmu izplatīšanas tiesību cenas. Filmas dārgāk pārdotas saviem uzņēmumiem, un tad "Mediaset" tās atpircis atpakaļ. Tādējādi samazināti ienākumi un nodokļi maksāti nepilnā apjomā.

Eksperti, vērtējot situāciju pēc tiesas spēkā atstātā cietumsoda Berluskoni, saskata draudus Itālijas valdības iespējām turpmāk strādāt līdzšinējā sastāvā. Berluskoni ne tikai savas partijas deputātiem apliecinājis gatavību rīkot ārkārtas vēlēšanas pēc iespējas agrāk, bet arī ir pārliecināts par „Brīvības partijas” uzvaru tajās. Pašreizējais premjers Enriko Leta par Berluskoni alianses kareivīgo nostāju - satraukts, un aicinājis „labas Itālijas vārdā” saglabāt mieru. Koalīciju izveidot arī nebija viegli. Domstarpības allaž bijušas starp Letas pārstāvētajiem centriski kreisajiem demokrātiem un Berluskoni centriski labējās alianses.

Tikmēr Itālijas presē jau tagad analītiķi tēlaini norāda, ka „valdībai esot mirstoša cilvēka gaita”. Jaunākajās sabiedriskās domas aptaujās, pēc tiesas sprieduma Berluskoni lietā, respondenti prognozē pārliecinošu Berluskoni alianses uzvaru pirmstermiņa vēlēšanās. Vēl gan nav zināms, vai vēlēšanas tiešām rīkos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti