Eksperti - atbildība par mājas lapu ir īpašniekiem un personām, kas ir ievietojušas informāciju

"WikiLeaks" mājas lapā aicina kļūt par viņu spoguļiem un palīdzēt informācijai nepazust no interneta. "WikiLeaks" jau paspējis nomainīt vietnes adresi, no ASV pārceļoties uz Šveici.

"WikiLeaks" mājas lapā aicina kļūt par viņu spoguļiem un palīdzēt informācijai nepazust no interneta. "WikiLeaks" jau paspējis nomainīt vietnes adresi, no ASV pārceļoties uz Šveici. Domēna slēgšanu ASV uzņēmums skaidroja ar to, ka "WikiLeaks" vairākkārt bija pakļauts uzbrukumiem. Savukārt tie sāka apdraudēt jau paša uzņēmuma drošību. Vai arī Latvijā kāds ir gatavs iet palīgā "WikiLeaks"?

"WikiLeaks" publiskotā informācija varētu būt vairāk nekā 250 000 ASV valdības dokumentu. Latvijas Radio aptaujātie IT jomas eksperti nebija dzirdējuši, ka kāds no Latvijas gatavotos steigties palīgā "WikiLeaks". Eksperti domā, ka tehniski sniegt palīdzību "WikiLeaks" datu bāzes glabāšanai varētu daudzi mūsu interenta pakalpojumu sniedzēji.

Tomēr žurnālists Juris Kaža šādai sadarbībai redz citus šķēršļus.
Ilmārs Poikāns, ko vairāk pazīstam kā Neo, uzskata, ka atbildība par "WikiLeaks" dokumentiem ir jāuzņemas tiem, kas tos nopludināja. Tomēr ar iespējamām problēmām ir jārēķinās arī tiem, kuri palīdz "WikiLeaks" datu bāzes sargāšanai internetā.

Reģistrā Latvijas Radio atrada domēnu ar adresi vikilik.lv. Pēc "Latnet" informācijas Latvijā esot reģistrēts tikai domēns, pati mājas lapa atrodoties uz ārzemju servera. Latvijas Radio izdevās sazināties ar adreses viklīks.lv veidotāju. Vikilik.lv adrese ir reģistrēta jau pirms gada, tomēr nekādi tālejoši plāni veidotājiem neesot.

Interneta pakalpojumu sniedzēju "Latnet" norāda, ka atbildība par mājas lapu ir īpašniekiem un personām, kas ir ievietojušas informāciju. Tāpēc nekādus ierobežojumus "Latnet", tāpat kā citi pakalpojumu sniedzēji nav uzlicis. "Latnet" pārstāvis Vlads Gurmans no kolēģiem arī nebija dzirdējis, par vēlmi kādam Latvijā sadarboties ar "WikiLeaks".
Kā Latvijas Radio noskaidroja, sazinoties ar Drošības policiju, tad vismaz pašlaik valsts institūcijām nav plānu kaut kādā veidā ierobežot vietnes "WikiLeaks" rīcībā esošās informācijas noglabāšanu Latvijas serveros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti