EK virza priekšlikumus tērauda nozares glābšanai

Eiropas Savienības tērauda rūpniecība patlaban piedzīvo smagus laikus. Gan krīzes, gan sīvās globālās konkurences, gan izejvielu cenu kāpuma dēļ rūpniecība ir zaudējusi lielu daļu savu iepriekšējo gadu spēka. Eiropas Komisija šodien nākusi klajā ar priekšlikumiem, kā palīdzēt problēmās nonākušajai nozarei.

„Eiropas Savienības tērauda darbības plāns”, tā nodēvēts Eiropas Komisijas priekšlikumu kopums, kā glābt nozari, kas pēdējos gados piedzīvo nopietnas problēmas. Eiropā tērauda rūpniecībā patlaban ir nodarbināti gandrīz 400 000 Eiropas Savienība dzīvojošu cilvēku, un tās ikgadējais apgrozījums ir vismaz 170 miljardu eiro liels, un tā ir viena no stratēģijas ziņa būtiskākajām nozarēm.

Šis būs pirmais tērauda rūpniecības glābšanas plāns pēdējo 40 gadu laikā, un tam būs vairāki galvenie uzdevumi. Pirmkārt, Eiropas Komisija rosina mazināt birokrātiju nozarē, paplašināt darbinieku apmācības iespējas, atvērt ceļu inovācijām un meklēt veidus, kā mazināt patērētās enerģijas izmaksas, kas veido gandrīz pusi no visiem rūpniecības tēriņiem. Šī ir arī sociāli ļoti jūtīga joma, jo pēdējos gados rūpnīcu darba restrukturizācijas un līdzekļu taupīšanas dēļ darbu zaudējuši desmitiem tūkstoši cilvēku. Līdz ar to Eiropas Komisija rosina sociālos fondu naudu ļoti tieši vērst šajā sektorā strādājošo atbalstam.

Visi piedāvājumi tapuši, Eiropas Komisijai sēžoties pie vienota sarunu galda ar dalībvalstu ekspertiem, nozares pārstāvjiem un arodbiedrībām.

Rūpniecības pārstāvji, uzklausot Eiropas rūpniecības komisāra Antonio Tajani ieceres, secinājuši, ka idejas nav peļamas, taču tas ir pats sākums, un vēl milzum daudz darba būs jāpadara un paies laiks, kamēr rūpniecība tiešām sāks iegūt no šiem piedāvājumiem. Tā oficiālā paziņojumā vēstījis Eiropas tērauda rūpnieku asociācijas vadītājs Gordons Moffats.

Patlaban situācija rūpniecības nozarē dalībvalstīs ir dažāda. Pēc jaunākajiem datiem, salīdzinošu kritumu piedzīvo citādi spēcīgā Vācija, par rūpnīcu slēgšanu paziņojis viens no lielākajiem tērauda ražotājiem Beļģijā „Arcelor Mittal”, savukārt Francijā pēdējā laikā rūpniecības apjoms ir nedaudz palielinājies, un tam sola arī pakāpenisku augšupeju.

Paredzams, ka tālāk Eiropas Komisijas piedāvājumus izskatīs un analizēs Eiropas Savienības dalībvalstu atbildīgie ministri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti