Dienas notikumu apskats

Trampa lēmums atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu izraisa vardarbīgus protestus

Dienas notikumu apskats

Musulmaņu valstīs palielinās neapmierinātība ar Trampa lēmumu

EK vēršas pret Čehiju, Poliju un Ungāriju par bēgļu neuzņemšanu

EK vēršas pret Čehiju, Poliju un Ungāriju par bēgļu neuzņemšanu

Eiropas Komisija (EK) ir vērsusies tiesā pret Čehiju, Poliju un Ungāriju par atteikšanos uzņemt patvēruma meklētājus. Komisijas pirmais priekšsēdētāja vietnieks Franss Timmermanss uzsver, ka šis solis sperts negribīgi. Bet, tā kā šīs valstis turpina ignorēt likumu, viņiem neesot bijis citas izvēles.

Polija, Čehija un Ungārija jau ilgstoši atsakās uzņemt patvēruma meklētājus no Grieķijas un Itālijas, lai gan šādu pienākumu tām uzliek likums. Sākotnēji daļa no šīm valstīm ir mēģinājusi apstrīdēt Eiropas Savienības tiesā tā dēvēto bēgļu kvotu likumību. Tomēr tiesa noraidīja šo prasību, atzīstot kvotas par pamatotām. Bet arī tas nav mainījis situāciju.

Tādēļ tagad Eiropas Komisijas pirmais priekšsēdētāja vietnieks Franss Timmermanss paziņoja, ka komisija ir bijusi spiesta vērsties pret šīm trim valstīm tiesā.

 “Ziniet, vēršanās tiesā vienmēr ir pēdējā iespēja. Tas nav tas, ko mēs vēlamies. Un jūs zināt, cik ļoti es mēģināju izvairīties no šī soļa speršanas,” sacīja Timmermanss.

“Tagad šī lieta ir tiesā, jo atbildes, ko mēs saņēmām no dalībvalstīm, nebija apmierinošas. Tomēr mēs ceram, ka mēs joprojām spēsim rast risinājumu, ja šīs trīs valstis sāks aktīvi piedalīties pārvietošanas programmā. Grieķijā un Itālijā joprojām ir daži tūkstoši bēgļu, kuri atbilst pārvietošanas kritērijiem,” norādīja komisārs.

Jaunais Čehijas premjers Andrejs Babišs ir sacījis, ka bēgļu kvotas esot bezjēdzīgas un tikai veicina populistu panākumus Eiropā. Tomēr viņš ir gatavs sarunām ar Briseli par tiesvedības izbeigšanu. Polijas vadība iepriekš ir sacījusi, ka Eiropas Komisija šādi jaucas viņu iekšējās darīšanās.

Uzstājoties preses konferencē, Timmermanss arī vēlreiz mudināja dalībvalstis panākt vienošanos par migrācijas reformu.

Eiropas Komisija un Eiropas Parlaments vēlas ieviest pastāvīgu bēgļu pārvietošanas sistēmu, kas tiktu iedarbināta krīzes situācijās. Tomēr dalībvalstis par to nevar ilgstoši vienoties.

“Šajā jautājumā neviens nevar izbraukt par velti. Ja iestājas nopietna krīze un vienu no dalībvalstīm pārpludina bēgļi, jo tuvumā notiek karš vai ir kādas citas problēmas, tad šai valstij ir jāspēj rēķināties ar visu pārējo dalībvalstu atbalstu. Jautājums, protams, ir, kā nodefinēt krīzes nopietnību. Par to mēs varam diskutēt. Bet Eiropas Komisijai nav pieņemami, kad kāds saka, ka tā nav mana problēma, mani tas neskar,” sacīja Timmermanss.

Migrācijas reforma tiks apspriesta arī nākamnedēļ gaidāmajā dalībvalstu vadītāju samitā Briselē. Iepriekš 28 premjeri un prezidenti ir vienojušies, ka gala lēmumam šajā jautājumā ir jābūt līdz nākamā gada vidum.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt