EK varētu sākt pārkāpuma procedūru pret Vāciju saistībā ar spriedumu ECB lietā

Eiropas Komisija (EK) varētu sākt pārkāpuma procedūru pret Vāciju saistībā ar tās Konstitucionālās tiesas spriedumu, kurā kritizēta Eiropas Centrālās bankas (ECB) obligāciju uzpirkšanas programma.

Šis Vācijas Konstitucionālās tiesas spriedums apdraud Eiropas Savienības (ES) Tiesas autoritāti.

"Es šo lietu uztveru ļoti nopietni," teikts EK vadītājas Urzulas fon der Leienas rakstiskajā atbildē uz Eiroparlamenta "zaļo" deputāta no Vācijas Svena Gīgolda jautājumu. Gīgolds Leienas atbildi publiskojis sociālajos tīklos.

"Komisija pašlaik detalizēti analizē vairāk nekā 100 lappušu garo Vācijas Konstitucionālās tiesas spriedumu," raksta Leiena.

"Pamatojoties uz secinājumiem, mēs apsvērsim iespējamos nākamos soļus, tostarp pārkāpuma procedūras sākšanu," piebilst EK prezidente.

Kā ziņots, Vācijas Konstitucionālā tiesa otrdien nosprieda, ka valsts centrālajai bankai jāpārtrauc piedalīties ECB obligāciju uzpirkšanas programmā, taču tā deva trīs mēnešu laiku ECB pierādīt šīs programmas nepieciešamību un atbilstību.

Tiesneši nolēmuši, ka Vācijas Federālajai bankai jāpārtrauc iegādāties obligācijas saistībā ar ECB 2015.gadā ieviestajiem monetārās stimulēšanas pasākumiem, ja vien ECB nepieņems jaunu lēmumu attiecībā uz šo programmu, kas demonstrēs, ka šīs programmas ietekme uz ekonomiku ir pamatota.

Tāpat tiesa uzskata, ka Federālajai bankai būtu jāpārdod obligācijas, taču tikai saskaņojot to ar ar ECB un ilgtermiņā.

ES Tiesa piektdien paziņoja, ka tikai tai ir pilnvaras lemt par ECB, tādējādi noraidot Vācijas Konstitucionālās tiesas spriedumu.

Cenšoties palielināt inflāciju un vājo eirozonas ekonomikas izaugsmi, ECB iegādājusies korporatīvās un valstu obligācijas vairāk nekā 2,6 triljonu eiro apmērā.

Eksperti Vācijā uzskata, ka šī programma pārsniedz ECB pilnvaras un pārkāpj ES noteikumus attiecībā uz valdību finansēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt