EK vairs neregulēs fiksēto zvanu vairumtirdzniecību

Eiropas Komisija (EK) izlēmusi, ka turpmāk divas telekomunikāciju tirgus daļas vairs netiks regulētas, bet vēl divās tiks veiktas pārmaiņas, lai atspoguļotu tirgus un tehnoloģiju attīstību. Komisijas mērķis ir īpaši fokusēties uz uzņēmēju vajadzībām, tādējādi nodrošinot, ka konkurētspējīgi pieslēgumi var veicināt ekonomisko izaugsmi.

Pēdējo gadu laikā visā Eiropas Savienībā ir novērojams straujš samazinājums zvaniem no fiksētajiem telefoniem, lietotājiem meklējot dažādus alternatīvus risinājumus. Kā piemērus var minēt tādas tehnoloģijas kā Balss caur IP, vai over-the-top, kad audio vai video signāli tiek nogādāti ar interneta palīdzību, neiesaistot dažādus sistēmu operatorus. Tie klienti, kas joprojām izmanto fiksētas telefonu līnijas, arī var iegādāties pakalpojumus no dažādām platformām, gan paliekot uzticīgi tradicionālajiem telefonu pakalpojumiem, gan izmantojot optisko kabeļu pieslēgumus un tā tālāk.  

Eiropas Komisija kopīgi ar dalībvalstīm ir vienojusies, ka turpmāk vairs netiks regulēta piekļuve fiksēto pieslēgumu mazumtirdzniecībai un fiksēto zvanu vairumtirdzniecības tirgus. Tas tāpēc, ka konkurence arvien vairāk pārvirzās uz televīziju, platjoslas internetu un mobilajiem pakalpojumiem. Rekomendācijās gan norādīts, ka atsevišķi nacionālie apstākļi var arī turpmāk regulēt piekļuvi telekomunikāciju tirgum vairumtirdzniecības līmenī.

Ko šīs jaunās regulas nozīmēs vienkāršajiem lietotājiem, kas izmanto tikai fiksētās telefonlīnijas? Tā kā šādu lietotāju skaits ir salīdzinoši neliels, šie lietotāji tiks aizsargāti no cenu pieauguma, kā arī spiediena, ko izraisīs dažādu citu mobilo platformu nodrošinātāji.

Kā norādījusi Eiropas Savienības komisāre Nelija Krosa, kas atbildīga par digitālo dienaskārtību, viņas galvenais uzdevums ir veicināt konkurenci:

„Mans galvenais uzdevums Eiropas Savienības telekomunikāciju uzdevumiem ir nodrošināt, lai klientiem tiktu garantēta augstākā līmeņa konkurence. Es to aizsāku jau savā pirmajā pilnvaru termiņā un es esmu gatava apgalvot, ka tas tā turpināsies bez jebkādām nevajadzīgām sarkanajām līnijām. Ir ļoti svarīgi tikt no tām vaļā un mēs darām visu iespējamo, lai tas notiktu, un darām to veiksmīgi.”

Eiropas Komisija atzīst, ka arī turpmāk ļoti nopietna uzmanība tiks pievērsta diskusijām par tā dēvētajiem savienojuma izbeigšanas tarifiem jeb tarifiem, ko telekomunikāciju uzņēmumi piemēro par sarunām starp dažādiem tīkliem. Eiropas Komisija atzīst, ka šis ir ļoti sarežģīts jautājums, un pārskatāmā nākotnē to atrisināt nebūs iespējams un daudzi jautājumi būs jāturpina risināt arī nākamajai komisijai.

„Jaunās Eiropas Komisijas pārstāvji arī ir norādījuši, ka šim jautājumam viņi arī noteikti pievērsīsies savu noklausīšanos laikā. Mums ir nepieciešams izveidot savienoto kontinentu, un tieši tāpēc es izdaru spiedienu uz Eiropas Parlamentu un Eiropas Ministru padomi, aicinot likumdošanas izstrādi noteikt par galveno prioritāti. Ir nepieciešams atcelt viesabonēšanas maksas, nodrošināt tīklu neitralitāti, pastiprināt koordināciju un atcelt barjeras, kas traucē konkurētspējīgas digitālas Eiropas izveidei. Un mēs strauji tuvojamies finišam,” sacīja Krosa.

Kā ceturtdien preses konferencē norādīja Nelija Krosa, digitālās dienaskārtības portfelis ir kļuvis tik nozīmīgs, ka to no viņas pārņems trīs vīrieši - Andruss Ansips, kurš būs atbildīgs par vienoto digitālo tirgu, Ginters Etingers, kuram plānots uzticēt digitālās ekonomikas un sabiedrības portfeli, kā arī Jirki Katainens, kurš būs atbildīgs par darbu, izaugsmi, investīcijām un konkurētspēju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti