EK vadītājas amata pretendente Leiena iestāsies par jaunu klimata politiku

Eiropas Komisijas 9EK) prezidenta amata kandidāte Urzula fon der Leiena plāno savā darbā lielāko uzmanību pievērst likuma varas ievērošanai un cīņai pret klimata izmaiņām. Tomēr pagaidām nav skaidrs, vai pretendenti un viņas plānus atbalstīs lielākā Eiroparlamenta deputātu daļa.

Uzrunā Beļģijas galvaspilsētā Briselē Leiena solīja izveidot mehānismu, lai garantētu caurskatāmu likuma varas uzraudzību dalībvalstīs. Viņa aicināja visus apzināties, ka neviens nav perfekts, bet jācenšas būt atklātiem.

Kandidāte arī pauda vēlmi, lai Eiropas Savienība kļūtu par pirmo pasaules daļu, kas nodrošina tā dēvēto klimata neitralitāti. Lai to paveiktu, dalībvalstīm ir jābūt ambiciozākām un jāizvirza jauni mērķi šai desmitgadei.

Tikmēr lielāko Eiroparlamenta deputātu grupu pārstāvji pagaidām atturas sniegt konkrētu viedokli par iespējamo atbalstu Vācijas aizsardzības ministrei. Sociālistu frakcijas vadība norādīja, ka lēmumu pieņems nākamnedēļ pirms gaidāmā balsojuma. Ir izteiktas atsevišķas prasības un tiekot gaidītas atbildes.

KONTEKSTS:

Par Urzulas fon der Leienas kandidatūru EK prezidenta amatam 2. jūlijā vienojās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi.  

Lai tiktu apstiprināta par EK prezidenti, par Urzulu fon der Leienu jānobalso pusei no visiem Eiroparlamenta deputātiem – 375, jo divi katalāņu deputāti savus mandātus nav varējuši izņemt. Bet balsojums ir slēgts, un tas nozīmē – visādi vēl var gadīties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti